Problem Z Dyskiem twardym vista laptop

Siemka mam mały problem mam laptopa hp 2g ramu intelcor duo 2.4hz karta graficzna 8600Gs oraz 2 dyski po 160 g

jeden znich niedawno przestal działac to znaczy nie pokazuje go w mój komputer i teraz mam tylko 160 g jak to naprawic nie reinstalujac windowsa

menadżer urządzeń widzi obydwa dyski ??

dwa dyski w laptopie :o :o

Używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Chyba masz jeden dysk 320 GB podzielony na 2 partycje 160 GB - opisz problem dokładnie jak to się stało, że system nie widzi drugiej partycji/dysku. Jeśli to osobne dyski podaj ich typ. Zobacz jak podają wielkość dysków/partycji programy diagnostyczne np. HD Tune, Everest.

tak program pokazuje że mam jeden dysk hitachi HTS542516K9S 160G a jeszcze niedawno miałem drugi o tej samej wartości w menadzer widzi tylko jeden

a niewiem jak sie w biosie sprawdza ile dyskow wrazie czego laptop na gwarcji

miałeś jeszcze jedną partycje a nie dysk

Bo ten typ dysku ma pojemność 160 GB i tyle programy będą pokazywać - czyli skąd u ciebie dwa dyski/partycje po 160 GB.

laptop poszedł na gwaracje zamykam temat jnjn dzieki za pomoc

ci cie pewno obciążą kosztami, bo nie ma moim zdaniem podstaw, ciekaw jestem gdzie by zmieścili dwa dyski

Sory, ale moja siostra ma w laptopie dwa dyski (dyski - nie partycje).

Hp Pavilion 9000cośtam, na pamiętam dokładnie.

Więc nie wiem co w tym dziwnego

dysk mógł się odłączyc więc sprawdż to, jeśli nie to niewykrył go bios w tym celu nadóś F10 przy drugiej stronie wyświetlanej przy uruchomieniu tam podłaczasz dysk. 2)zrób reinstalacje plików windowsa ale wcześniej sprawdż czy z nowego,drugiego dysku utworzyłeś partycje. Jeśli nie to wtym cały problem