Problem Z Dyskiem twardym vista laptop

(Akza) #1

Siemka mam mały problem mam laptopa hp 2g ramu intelcor duo 2.4hz karta graficzna 8600Gs oraz 2 dyski po 160 g

jeden znich niedawno przestal działac to znaczy nie pokazuje go w mój komputer i teraz mam tylko 160 g jak to naprawic nie reinstalujac windowsa

(niezDarek) #2

menadżer urządzeń widzi obydwa dyski ??

dwa dyski w laptopie :o :o

(JNJN) #3

Używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Chyba masz jeden dysk 320 GB podzielony na 2 partycje 160 GB - opisz problem dokładnie jak to się stało, że system nie widzi drugiej partycji/dysku. Jeśli to osobne dyski podaj ich typ. Zobacz jak podają wielkość dysków/partycji programy diagnostyczne np. HD Tune, Everest.

(Akza) #4

tak program pokazuje że mam jeden dysk hitachi HTS542516K9S 160G a jeszcze niedawno miałem drugi o tej samej wartości w menadzer widzi tylko jeden

a niewiem jak sie w biosie sprawdza ile dyskow wrazie czego laptop na gwarcji

(niezDarek) #5

miałeś jeszcze jedną partycje a nie dysk

(JNJN) #6

Bo ten typ dysku ma pojemność 160 GB i tyle programy będą pokazywać - czyli skąd u ciebie dwa dyski/partycje po 160 GB.

(Akza) #7

laptop poszedł na gwaracje zamykam temat jnjn dzieki za pomoc

(niezDarek) #8

ci cie pewno obciążą kosztami, bo nie ma moim zdaniem podstaw, ciekaw jestem gdzie by zmieścili dwa dyski

(invader92) #9

Sory, ale moja siostra ma w laptopie dwa dyski (dyski - nie partycje).

Hp Pavilion 9000cośtam, na pamiętam dokładnie.

Więc nie wiem co w tym dziwnego

(Lukasz2340) #10

dysk mógł się odłączyc więc sprawdż to, jeśli nie to niewykrył go bios w tym celu nadóś F10 przy drugiej stronie wyświetlanej przy uruchomieniu tam podłaczasz dysk. 2)zrób reinstalacje plików windowsa ale wcześniej sprawdż czy z nowego,drugiego dysku utworzyłeś partycje. Jeśli nie to wtym cały problem