Problem z dyskiem twardym w laptopie

Witam .

Mam problem z NOWYM dyskiem twardym w laptopie. Czasami wydaje z siebie bardzo denerwujące, głośne cykanie. Dzieje się to  w momencie kiedy z niego nie korzystam (leży stabilnie na biurku), podczas przełączania laptopa w stan uśpienia czy hibernacji. Po jakimś czasie przestaje „cykać” lub gdy lekko uderzę w laptop  następuje „piśnięcie” i się uspokaja. Wyłączyłem APM dla dysku i na razie nie cyka podczas przechodzenia w stan uśpienia lub hibernacji, ale niestety częściej słychać go podczas normalnej pracy na laptopie, czasami się przywiesi . Nie wiem jak się tego pozbyć. Proszę o pomoc. Wrzucam S.M.A.R.T dysku

post-275945-0-97146800-1426580387_thumb.

post-275945-0-34092600-1426580401_thumb.

Jeśli wydaje z siebie odgłosy cykania, pukania itd. prawdopodobnie padł/padnie mechanicznie.

Chyba nic nie zrobisz, bo to prawdopodobnie parkowanie głowic - parametr C1 masz 608 - jak parkowanie nie działa, to cały czas będzie 608.

 

Nawet jak go wyłączysz, to i tak z reguły jest w ograniczonej ilości.

 

Edit:

 

I nie rób mu , wstrząsów, bo od razu uaktywnia się parametr BF - już mas wartość 3.

Parametr C1 rośnie - w tej chwili mam 659. Też wydaje mi się ze to jest parkowanie. Moim zdaniem powinno to być ciche cyknięcie a nie seria jak z karabinu

Zawsze masz gwarancję jak coś.

Masz rację, szkoda mojego czasu. Wyślę go na gwarancję