Problem z dyskiem twardym

Otórz mam pytanko, ostatnio zainstalowałem sobie PANDE ANTY VIRUS własnie z http://www.dobreprogramy.pl po pierwsze, spowolnła mi ona kompa, a potem gdy chciałem sobie sformatować jedną z partycji dysk wyłączył się, i zaczoł strzelać , tak samo gdy ktos chce zapalić malucha a ma zepsuty rozrusznik, nie znam sie na budowie twardziela, i chciałem sie poradzić, dysk miał 80 Gb, firmy WD Caviar, szkoda mi go tracić, czy jest jakiś sposób, żebym odzyskał jego działanie? [ przy każdym uruchomieniu kompa, zaczyna strzelać, tak jakby nie mógł zstartować, , robi tak kilka razy po czym sie wyłącza, sprawdzałem czy to może coś od TAŚM ale nie, nawet przy samym zasilaniu podłączonym , dzieje się to samo, strasznie prosze o jakąs porade…

jaki masz system?

Windows Xp Profesional Pl :smiley: // ale wątpie że to własnie od tego, nawet gdy podłączyłem go w kieszeni do innego kompa, to działo sie to samo, lub gdy , bez kieszeni podłączyłem do innego kompa, taśmą na slave, albo na master, działo się identycznie, już nie wiem co mam z tym zrobić…

może dysk już powoli siada ? A sprawdzałeś jak chodzi na innym kompie?

no widać jak mnie ludzie czytają hehe, podłączałem, do paru innych, i nic nie skutkowało, dysk już chyba siadł na dobre… ech, szkoda gadać… jakys ktos wiedział co moge zrobić żeby działał, pliska niech napisze…

spróbuj skorzystać z opcji “przywracanie systemu” - przywróć do momentu, w którym wszstko było dobrze i jeśli to rozwiąże problemu wtedy masz pewność, iż dysk wymaga serwisu.

Ale on wogóle nie startuje, komp do którego go podłącze nie wykrywa go, nic nie skutkuje, jeśli była by opcja przywracania systemu, to równiedobrze mógłbym go sformatować, chyba juz siadł na dobre…

sorki :oops: źle przeczytałem w poprzednim Twoim poście

teraz to zmienia postać rzeczy i uważam, że jedyne wyjście to dobry serwis