Problem z dyskiem twardym

Po pracy mojego HDD wydaje mi sie ze jest uszkodzony… czy ktos moglby mi polecic jakis program diagonostyczny ktory moze to sprawdzic?

HDD jest produkcji IBM.

Czyli, co mu ?

Strona producenta dysku i pobierz program.

najprościej i najszybciej

hdtune , sprawdź smart i pod kątem badów

No np jak robie format podczas instalacji systemu zatrzymuje sie formatowanie na jakis czas i HDD wydaje jakis “charczacy” dzwiek,

ten sam dzwiek pojawial mi se juz wczesniej dlatego mysle ze jest uszkodzony.

Spróbuj przetestować dysk programami producenta dysku.

Usuń z dysku wszystkie partycje,załóż i sformatuj na NTFS.

I może to już siada mechanika dysku i wtedy raczej nic nie zrobisz.

Kilkukrotnie robilem format przez NTFS i dzielilem na partycje nic nie pomoglo… a dysk nie jest stary zdaje sie ze ma lekko ponad rok wiec chyba nie powinna siasc mechanika? Jezeli moglbym prosic o link do ktorego kolwiek programu to bylbym wdzieczny.

A jakiego masz dyzia ?? :slight_smile: ja mam segate i robie ręczne formatowanie bez windowsa :mrgreen: i nie ma opcji , zeby coś na nim zostało :wink:

co za ludzie :-D, uruchom hdtune, sprawdź co podaje SMART i przeprowadź skan w poszukiwaniu bad sectorów, bo takie są objawy. jeśli program je wykryje to

wdclear i zapis zerami (potem format) bądź hddregenerator i dużo cierpliwości jeśli raport będzie wskazywał że znalazł bady ale ich nie usuną to dysk możesz odłączyć i wyrzucić do śmieci :slight_smile: