Problem z dyskiem twardym


(Nocturnus7) #1

Po pracy mojego HDD wydaje mi sie ze jest uszkodzony.. czy ktos moglby mi polecic jakis program diagonostyczny ktory moze to sprawdzic?

HDD jest produkcji IBM.


(JNJN) #2

Czyli, co mu ?

Strona producenta dysku i pobierz program.


(system) #3

najprościej i najszybciej

hdtune , sprawdź smart i pod kątem badów


(Nocturnus7) #4

No np jak robie format podczas instalacji systemu zatrzymuje sie formatowanie na jakis czas i HDD wydaje jakis "charczacy" dzwiek,

ten sam dzwiek pojawial mi se juz wczesniej dlatego mysle ze jest uszkodzony.


(JNJN) #5

Spróbuj przetestować dysk programami producenta dysku.

Usuń z dysku wszystkie partycje,załóż i sformatuj na NTFS.

I może to już siada mechanika dysku i wtedy raczej nic nie zrobisz.


(Nocturnus7) #6

Kilkukrotnie robilem format przez NTFS i dzielilem na partycje nic nie pomoglo... a dysk nie jest stary zdaje sie ze ma lekko ponad rok wiec chyba nie powinna siasc mechanika? Jezeli moglbym prosic o link do ktorego kolwiek programu to bylbym wdzieczny.


(system) #7

A jakiego masz dyzia ?? :slight_smile: ja mam segate i robie ręczne formatowanie bez windowsa :mrgreen: i nie ma opcji , zeby coś na nim zostało :wink:


(system) #8

co za ludzie :-D, uruchom hdtune, sprawdź co podaje SMART i przeprowadź skan w poszukiwaniu bad sectorów, bo takie są objawy. jeśli program je wykryje to

wdclear i zapis zerami (potem format) bądź hddregenerator i dużo cierpliwości jeśli raport będzie wskazywał że znalazł bady ale ich nie usuną to dysk możesz odłączyć i wyrzucić do śmieci :slight_smile: