Problem z dyskiem twardym

Witam , mam bardzo powazny problem z dyskiem twardym .Problem polega na tym ze komputer go nie widzi . Wczesniej widzial ,ale poprzestawialem kabelki aby podlaczyc DVD . Teraz gdy wpinam kabel Sata nic sie nie dzieje . Powiedzcie czy trzeba kupic nowy dysk twardy ?

Wydaje mi się że wystarczy go poprawnie podłączyć i wszystko powinno działać :wink: Rozumiem że do dysku podłączyłeś kabel SATA i zasilanie?

tak podlaczalem kazdy kabel jaki wchodzil , ale dalej nic

Mam nadzieję że nie podłączyłeś niewłaściwego kabla do dysku :wink: Jeżeli masz możliwość podłącz ten dysk do innego komputera i sprawdź czy będzie on poprawnie działał.

tzn podpinalem kazdy kabel S-ata ,niestety nie mam mozliwosci podlaczyc dysk do innego PC

Dodane 09.06.2013 (N) 20:09

tzn podpinalem kazdy kabel S-ata ,niestety nie mam mozliwosci podlaczyc dysk do innego PC

Rozumiem że dysk jest niewidoczny w BIOSie? Jeżeli dysk jest poprawnie podłączony sprawdź jeszcze w BIOSie czy port SATA do którego podłączyłeś dysk nie jest wyłączony.

jest wlaczony , pisze no detected, wszystko jest podpiete mimo tego

Zasilanie do dysku na pewno podłączyłeś (oprócz kabla SATA)?

Zasilanie i Data ,te dwa kable

Witaj :slight_smile: nie jestem informatykiem ale spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne BIOSu zwierając zworkę na płycie głównej. Mi to pomogło :slight_smile: a próbowałem wszystkiego :slight_smile:

rafbar34 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

Naucz też czytać się opisy działów, bo jakoś nie mogę dojść do tego co kierowało Tobą umieszczając ten temat w dziale “Problemy z oprogramowaniem”.