Problem z dyskiem twardym

Witam, wczoraj zaistniała sytuacja, iż nie potrafiłem uruchomić laptopa (dell inspiron 1545). Po reinstalacji systemu zaczął mi wyskakiwać błąd ,System windows wykrył problem z dyskiem twardym" . Ściągnąłem program crystaldyskinfo i poniżej wrzucam screena. Czy ktoś mogłby mi podpowiedziec co jest nie tak, i czy trzeba wymieniać dysk? :slight_smile:

Dysk złom, do wymiany.

Ogólnie rzecz ujmując, sektory się już zużyły, czas wymienić dysk zanim utracisz jakieś dane.

Tak jak koledzy powiedzieli - parametr 05 odnosi się do ilości tzw. bad sectorów czyli ilości uszkodzonych fizycznie sektorów na dysku (zużycie, uszkodzenia itd). Skoro zrobiło się to samoistnie znaczy że dysk zaczyna dochodzić do technologicznej granicy życia i właściwie w każdej chwili może zacząć się sypać co raz bardziej. To czy stracisz w ten sposób plik mp3, zdjęcie, system czy ważne dokumenty to już loteria więc proponuję zakup nowego dysku, przegranie na dysk przenośny danych z aktualnego i wymianę dysku. W przeciwnym wypadku ryzykujesz utratę danych w mniejszym lub większym stopniu.

2 polubienia

Dokładnie. Zrób backup i wymień HDD, bo stracisz dane!