Problem z dyskiem twardym

Przerwana operacja odczytu czy zapisu nie niszczy dysku.
Najlepiej jest oddać na gwarancję, bo nawet jak teraz naprawisz to wkrótce może znowu się zepsuć. Jeśli są tam ważne dane to je skopiuj gdzieś, a dysk nadpisz (są odpowiednie programy), aby były nieczytelne.

Kiedyś trollować trzeba było umieć, teraz wystarczy być idiotą?

1 polubienie

Jak ja mam ci wierzyć jak doświadczam czegoś innego ? Pustosłowie !

To, że masz swój świat to już wiemy.

Idiotą bez pojęcia to jesteś ale Ty ! Puste słowa i nic więcej !

Nie rób spacji przed !

1 polubienie

Zazwyczaj w regulaminie gwarancji jest zapis, ze samodzielne naprawy / powstałe w skutek ich uszkodzenia unieważniają gwarancje. Dlatego ruszanie czegokolwiek i -amatorska- naparwa dysku, to działanie na włąsną szkodę :slight_smile:

marcin20000
Czcza gadanina i nic więcej mająca się nijak do rzeczywistości .

Wnosi to tyle, ze sprzętu na gwarancji nie daje się złotym rączkom, tym mniej ich się słucha. Szczególnie jeżeli skupiają się obrażaniu, nie żeby Twoje wyskoki mnie ruszały :wink: Szkoda mi tylko żeby ktoś nie stracił 200 za dysk na gwarancji dziek Tobie :wink:

Trudno obrazić nieistniejącą inteligencję TROLA, żeby na przyszłość nikt nie słuchał rad typu: “Sam se naparw gwarancyjne, no bo co się stanie!”, ustęp pierwszej z bzregu karty. Tyle z mojej strony i więcej nie wdaje się w pyskówki w tym temacie już.

Do wszystkich “znafców” .
Mam znajomego obecnie już ex-studenta . Trafiło mu się “biedakowi” , że na laptopie MSI (na gwarancji , SSD & HDD) “awarii” uległ mu rzeczony HDD . Może to i nic takiego , ale trzeba trafu miał tam napisaną całą pracę magisterską ! Kombinował był “tu i ówdzie” lecz niestety pracy z dysku nie dało się skopiować ! Powiedział , że daje 500 zł (wziąłem 200 zł) . Ja mu na to “mówisz-masz”, zostaw laptopa i przyjdź jutro wieczorem ! Po ok. 4 h skanowania HDD 1 TB HDD REGENERATOREM 2011 wszystko było jak należy !
Gdybyście mu powiedzieli te “mądrości” które mnie tu “objawiacie” , to nawet on który w tych sprawach nie jest biegły by was zwyczajnie wyśmiał !
Takie tekst to panowie “znafcy” na … BERDYCZÓW a nie do mnie !
„Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.”

To nie jest ta sytuacja.

Coś do meritum sprawy ?

Nie mam w sumie siły. Do zobaczenia w nowym roku, bo skoro uważasz, że wszyscy są debilami oprócz Ciebie to powodzenia w życiu.

5 polubień

Próba naprawy dysku, gdzie są już realokowane sektory w przypadku autora tematu, do usera przedstawiającego pozytywne efekty hdd regeneratorem (pełna wersja z kluczem) i z tą różnicą dodatkowo stanu dysku że nie ma realokowanych. Nie bawiłem się tym programem czy ma opcje przywracania realokwanych już sektorów. Bo jeśli nie, to nie przekonamy się czy były niechybnie realokowane a były logiczne. I raczej realokowane sektory uznaje się za oficjalne bady i taki dysk powinien być przyjęty na reklamacje. Bo zerowanie które powinno naprawić bad sektory logiczne nie ruszy już realokowanych. Analogicznie jeśli hd regenerator nie ma funkcji przywracania sektorów, to nawet turbo zerowanie z domagnesowaniem też nie ruszy tych realokowanych a choćby nawet to jak nie ma funkcji przywracania w smart będzie wykazywało że są dalej realokowane. Czyli zwykły użytkownik co może zrobić, to rzeczywiście może użyć operacji zerowania ze świadomością utraty danych, bądź użycia np. w MHDD operacji remap która stara się zachować dane jak są te dane oczywiście i nieraz udaje się z pozytywnym skutkiem ale też bez gwarancji powodzenia i wtedy następuje remap sektora a dane uda się zachować albo nie przez program.