Problem z dyskiem usb(nie można przerzucić na niego plików)

Witam

mój wątek był już na tym forum, ale zniknął.

Mój problem nie został rozwiązany więc ponawiam prośbę o pomoc.

Posiadam dysk usb WD 1tb.

Przez 3 miesiące działał bez zarzutów, aż nagle się zbuntował (złośliwość rzeczy martwych - zrobił to po tym, jak 2 dni wcześniej wyrzuciłam od niego paragon ;( )

Gdy podłączałam go do komputera był dźwięk podłączanego sprzętu,lecz żadnej reakcji.

W “moim komputerze” nic się nie wyświetlało.

Odinstalowałam dysk w “menadżer urządzeń” a potem ponownie go zainstalowałam.

Również go sformatowałam.

Jedyne jego odtworzenie było możliwe poprzez zarządzanie komputerem -> Magazyn -> Zarządzanie dyskami.

Dodam, iż ta sytuacja miała miejsce w każdym porcie usb (nic innego nie bylo wówczas podłączone do innych portów, by nie było zbytniego obciążenia) i nie tylko na moim komputerze.

Później dysk się przeprosił i zaczął się “ujawniać”.

Mogę na niego wrzucać drobne pliki jak pdfy, pojedyncze zdjęcia czy inne male pliki.

Jednak dysk jest mi głownie potrzebny do wgrywania na niego filmów, a następnie odtwarzanie ich w telewizorze - a to jest niemożliwe.

Plik zgrywa się mniej więcej do 3/4 paska stanu (co trwa niemiłosiernie długo) po czym SAM się jakby odłącza.

Czy jest jakiś sposób aby go przywrócić do dawnej świetności?

Jaki masz kabel do podłączenia i jaki to dokładnie dysk, 2.5 czy 3.5 cala. Za mało danych jest podanych.

Nie jestem w 100% pewna ale raczej 3,5 cala

USB 2.0

Kabel pojedynczy, bez zasilacza do prądu.

Nie wiem co mogę o nim więcej powiedzieć.

Nie posiadam do niego pudełka więc nie znam dokładnych informacji na jego temat.

Jedyne moje źródło wiedzy to Internet, gdzie na podstawie zdjęcia mogę mniemać, iż to taki sam model jak mój dysk.

paugra , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Czy jest ktoś w stanie mi pomóc?

A dysk zewnętrzy w jakim systemie plików masz z formatowany FAT czy NTFS . FAT ma ograniczeniA do prawidlowej obsługi plików do 4GB. Nie mając jeszcze odpowiedzi do pierwszego pytania możesz sprawdzić na innym kablu usb.

Dysk ma format NTFS.

Ze sprawdzeniem innego kabla mogę mieć problem, ale postaram się to jakoś załatwić…