Problem z dyskiem Verbatim 53029 500 GB


(cyklonit) #1

Posiadam telewizor Samsung Smart TV UE32S6800 i dysk zewnętrzny usb Verbatim 53029 500 GB. Wszystko działało bez zarzutu, do czasu, jak TV nagle przestał widzieć swoją partycję XFS 250 GB. Dodam, że jest to druga partycja. Pierwsza to NTFS 250 GB i tam nie ma problemu zarówno po podłączeniu do TV jak i komputera. Po podłaczeniu do TV, wyskakuje komunikat o próbie naprawy tego XFS, jednak kończy się to niepowodzeniem i propozycją sformatowania. W programie Active Partition Manager, po zaznaczeniu partycji XFS widzę niepokojącą informację: “Overall integrity status: invalid”. Czy jest jakaś szansa naprawy tego bez stracenia wszystkich nagrań ??


(SlawekB44) #2

Sprawdź SMART dysku, gdy brak błędów poczytaj:
http://pl.docs.pld-linux.org/administracja_rescue.html
https://linux.die.net/man/8/xfs_repair
To raczej problem dla znawców Linuxa


(cyklonit) #3

To co podałeś, zupełnie nic mi nie da. Po pierwsze prawie w ogóle nie miałem do czynienia z Linuxem, po drugie telewizor tworząc partycję szyfruje ją tylko dla tego jednego egzemplarza TV.


(SlawekB44) #4

Podajesz informację o uszkodzonym systemie plików XFS. Systemie stworzonym i używanym na potrzeby Linuksa. Otrzymujesz informację jak takowy system można naprawić i stwierdzasz iż Ci to na kant d…, bowiem nie chcesz (nie możesz?) poduczyć się czegoś nowego.
Nigdzie nie pisałem że otrzymasz dostęp do odszyfrowanych filmów po naprawie, na PC z podłączonym dyskiem. Jeśli nie rozumiesz różnicy między uszkodzonym system plików, a uszkodzonym czy zaszyfrowanym plikiem to jeszcze pozostają 3 możliwości:
modlitwa i solidna ofiara
nakładanie rąk na dysk
serwis.
Oczywiście nie zamierzam dalej w tym temacie uczestniczyć.