PRoblem z dyskiem virtualnym na VMWare


(Dawiddek55) #1

Wszystko skonfigurowałem, dysk 5GB, aktywny pod virtuala no i instaluję Winde XP tu pisze że błąd, nie ma żadnego dysku, ale dysk jest, bo jest zamontowany takowy w virtualu. Przed uruchomieniem maszyny virtualnej wyskakuje jakiś błąd, co się dzieje? Jak będzie trzeba, nam screena tego błędu.


(goomish) #2

Nie zaznaczyłeś przypadkiem w VMWare, żeby ten dysk pracował w trybie SATA? Bo jeśli tak, to XP-ek ma spore kłopoty z zainstalowaniem się na takim dysku


(Dawiddek55) #3

goomish, nic nie zmieniałem w Virtualu, wszystko jest domyślnie, tylko RAM, dysk zmieniłem, nic więcej. tutaj screen:

bedydyskuwvmwareze5.th.jpg

tyle mam o dyskach. nazwa dysku t Ubuntu, ale na nim będzie na razie XP, a dopiero potem Ubunutu, w typ systemu teraz dałem XP pro, jak będę instalował Ubuntu, to zmienię.


(goomish) #4

Prawie zgadłem :wink:. Wirtualny dysk twardy ustawiłeś jako pracujący w trybie SCSI. Czyli, żeby poprawnie zainstalować na nim XP-ka musisz mu "podać" w początkowej fazie instalacji (naciśnij F3 aby załadować niestandardowy sterownik dysku) dyskietkę ze sterownikiem do tego kontrolera SCSI. Podejrzewam, że może być z tym kłopot, ale możesz spróbować poszukać jaki kontroler SCSI emuluje VMWare i poszukać taki sterownik.


(Dawiddek55) #5

A co bym musiał zrobić orpócz tego? Jak bym jeszcze raz dysk virtualny założył, to co bym w nim musiał ustawić? Czy windows seven ruszyłby na takim dysku bez zmiany?


(goomish) #6

Generalnie, jeżeli nie zależy Ci jakoś specjalnie na tym co masz na istniejącym dysku (albo masz tyle miejsca na izycznym HDD, żeby spokojnie założyć nowy dysk wirtualny) - załóż ten nowy, ale tak by pracował w trybie (P)ATA. Wtedy zainstalujesz XP bez potrzeby żadnego "kombinowania". Aha. Nie znam za bardzo VMWare, ale jeżeli do zakładania dysku wirtualnego jest tam jakiś kreator - wskaż że będzie na nim XP. Wtedy wszystkie parametry dysku kreator ustawi pod ego XP-ka.

A co do Windows 7 - niestety nie wiem. Nie miałem jeszcze do czynienia z tym systemem.


(Dawiddek55) #7

nema tam takiej opcji, system pyta sie co będzie instalowane, ale nie wtedy kiedy zakładam dysk, o dysk pyta sie ile ma zajmować i gdzie ma być, tyle, ja mu zaznaczyłem,że na dysku będzie Windows XP, ale widać to nic nie dało, a właściwie to mam tam zamiar ubuntu stawiać, Ubuntu tam pójdzie? jak nie, to powiedz, jaki dysk zamontować aby ubuntu ruszyło.


(goomish) #8

Ubuntu powinno się zainstalować na tym SCSI. Akurat pod tym względem linuksy są mądrzejsze od starszych Windowsów