PRoblem z dyskiem virtualnym na VMWare

Wszystko skonfigurowałem, dysk 5GB, aktywny pod virtuala no i instaluję Winde XP tu pisze że błąd, nie ma żadnego dysku, ale dysk jest, bo jest zamontowany takowy w virtualu. Przed uruchomieniem maszyny virtualnej wyskakuje jakiś błąd, co się dzieje? Jak będzie trzeba, nam screena tego błędu.

Nie zaznaczyłeś przypadkiem w VMWare, żeby ten dysk pracował w trybie SATA? Bo jeśli tak, to XP-ek ma spore kłopoty z zainstalowaniem się na takim dysku

goomish, nic nie zmieniałem w Virtualu, wszystko jest domyślnie, tylko RAM, dysk zmieniłem, nic więcej. tutaj screen:

bedydyskuwvmwareze5.th.jpg

tyle mam o dyskach. nazwa dysku t Ubuntu, ale na nim będzie na razie XP, a dopiero potem Ubunutu, w typ systemu teraz dałem XP pro, jak będę instalował Ubuntu, to zmienię.

Prawie zgadłem ;-). Wirtualny dysk twardy ustawiłeś jako pracujący w trybie SCSI. Czyli, żeby poprawnie zainstalować na nim XP-ka musisz mu “podać” w początkowej fazie instalacji (naciśnij F3 aby załadować niestandardowy sterownik dysku) dyskietkę ze sterownikiem do tego kontrolera SCSI. Podejrzewam, że może być z tym kłopot, ale możesz spróbować poszukać jaki kontroler SCSI emuluje VMWare i poszukać taki sterownik.

A co bym musiał zrobić orpócz tego? Jak bym jeszcze raz dysk virtualny założył, to co bym w nim musiał ustawić? Czy windows seven ruszyłby na takim dysku bez zmiany?

Generalnie, jeżeli nie zależy Ci jakoś specjalnie na tym co masz na istniejącym dysku (albo masz tyle miejsca na izycznym HDD, żeby spokojnie założyć nowy dysk wirtualny) - załóż ten nowy, ale tak by pracował w trybie §ATA. Wtedy zainstalujesz XP bez potrzeby żadnego “kombinowania”. Aha. Nie znam za bardzo VMWare, ale jeżeli do zakładania dysku wirtualnego jest tam jakiś kreator - wskaż że będzie na nim XP. Wtedy wszystkie parametry dysku kreator ustawi pod ego XP-ka.

A co do Windows 7 - niestety nie wiem. Nie miałem jeszcze do czynienia z tym systemem.

nema tam takiej opcji, system pyta sie co będzie instalowane, ale nie wtedy kiedy zakładam dysk, o dysk pyta sie ile ma zajmować i gdzie ma być, tyle, ja mu zaznaczyłem,że na dysku będzie Windows XP, ale widać to nic nie dało, a właściwie to mam tam zamiar ubuntu stawiać, Ubuntu tam pójdzie? jak nie, to powiedz, jaki dysk zamontować aby ubuntu ruszyło.

Ubuntu powinno się zainstalować na tym SCSI. Akurat pod tym względem linuksy są mądrzejsze od starszych Windowsów