Problem z dyskiem w nowym komputerze

Witajcie,

Parę dni temu złożyłem nowy komputer, po zainstalowaniu pierwszych gier napotkałem następujące problemy:

Dysk podczas uruchamiania gry, wczytywania nowej mapy itp. zacina się na parę sekund (ok. 1-3). Robi to cyklicznie 3-4 razy po czym najczęściej następuje crash gry. Zdarza się również, ze gra po tych “zacięciach” uruchamia się/ładuje i działa poprawnie(płynnie).

  1. Występowały także crashe windowsa, przeglądarki firefox.

Każda próba uruchomienia narzędzia GeForce Experience kończy się fiaskiem:

 

Ad3.

Patrząc na opisy płyty głównej na stronie producenta - tam są dwie wersje tej płyty: Z170 PRO GAMING i Z170-A - to nic dziwnego, że RAM pracuje z takim taktowaniem, bo w przypadku tej PRO GAMING właśnie takie taktowanie (2133 MHz) płyta obsługuje standardowo, a wyższe taktowania dopiero po O.C. (Over Clocking) tj. po podkręceniu parametrów pracy w BIOS’ie. Dlatego pewnie sama aktualizacja BIOSu tu nie pomogła, bo trzeba zmienić jego ustawienia.

Natomiast przy wersji Z170-A to nawet i do takiego taktowania musiałbyś wykonać O.C. - tak ogólnie mogę napisać po oględzinach strony ASUS’a ;-]

kupiłeś nieodpowiednie pamięci do płyty lub nie taką płytę i pamięci pracują wolniej niż mogą pracować, może to tak zostać i nic się nie stanie, ale mogłeś po prostu kupić tańsze ramy lub lepszą płytę

Oczywiście chodzi o Z170 PRO GAMING. Faktycznie słabo dobrałem pamięci, zgodnie z tym co wyczytałem w instrukcji płyty, producent nie umieścił ich nawet na liście kompatybilnych… Wobec tego prawdopodobnie wymienię na któreś z rekomendowanych.

Proszę link do screena:

http://zapodaj.net/776fb0c38a485.jpg.html

 

 

 

Dysk ok, możliwe że zasilacz nie domaga.

podaj jaki masz zasilacz i puki nie wymienisz pamięci ram to bym się wstrzymał z oceną

Zasilacz Fractal Newton 600W R3. Jaką częstotliwość pamięci polecacie wybrać?

wybieraj z pamięci dostępnych i kompatybilnych z płytą główną im większe taktowanie i mniejsze timingi tym szybsza pamięć

zasilacz jest ok