Problem z dyskiem / Windows 10

Witam mam taki problem że dysk często łapie 100 % użycia, przy otwieraniu stron w Chrome , w grze jaką jest Fortnite przykładowo przy wyskoku z samolotu dysk 100 % gra się zacina, zamówiłem nowy dysk i jest to samo, korzystałem z poradników dla sys win 10 zeby powyłączać jakieś usługi itd ale no nic to nie daje, robiłem formata z 4 razy na jednym i drugim dysku, no próbowałem wszystkiego ;/ nie znam się na tym praktycznie więc co w takiej sytuacji mam zrobić będę niesamowicie wdzięczny za pomoc bo strasznie mnie to irytuje

Mój pc :

  • Płyta główna : MSI 760GA-P43
  • Procesor : AMD X6 FX-6200 3.8GHz BOX (AM3+)(14MB) 6 rdzeni, 6 wątków
  • Karta graficzna : Geforce Zotac 650TI OC 2GB 128bit DDR5
  • Pamięć RAM : ADATA 8GB DDR3 1600
  • Dysk twardy : Segate 500GB
  • Zasilacz : Tracer 450W

Dysk kupiłeś nowy, czy używany? Zrób skan HD tunem- wykres odczytu (taki na czarnym tle).
To co mówisz wskazywałoby na wyjątkowo wolny/ uszkodzony dysk lub nadmierne wykorzystanie pliku wymiany z braku RAM. Jednak 8 GB powinno wystarczyć do gier.

Prawdopodobnie złapałeś malware.

dysk kupiłem nowy , ale i na nowym i na starym jest ta sama sytuacja , wgrywalem windowsa na nowo i nic dalej to samo ( teraz juz nie mam fortnite ani zadnej gierki zeby to pokazac bo czysty system ) ale przy chromie np jak strony sie laduja wszystko zamulone i dysk 100% , jak nic nie robie to jest normalnie 2-3%

Hej,

Pokaż, jak wygląda zakładka Benchmark po zrobieniu testu oraz zakładka Info i Health. Możesz też wykonać skanowanie powierzchni dysku - zakładka Error Scan.

  • System zaktualizowany?
  • Wszystkie sterowniki zainstalowane?

Pozdrawiam,
Dimatheus

System i sterowniki zaktualizowane

Jak coś zle zrobilem to poprawie

A to ciekawe, że na nowym dysku masz (05). I ten status z programu HD Tune może być kluczowym problemem.

Na moje oko ten dysk to jakiś leżak magazynowy (jeśli faktycznie nówka sztuka nie śmigana). SATA2, 5400rpm. Muzeum.

Jeżeli dysk jest na gwarancji, jest nowy, to bym odesłał: raz że już masz rellocated, dwa wykres nie wygląda źle, ale dla kilkulatka, na nowym NIE powinno być takich dolin.

Czyli co mi pozostaję ? Kupić jakiś kolejny czy jak bo już totalnie zgłupiałem od tego a jak kupić to jaki wybrać żeby w końcu nie było problemu za niewygórowaną cenę , czy też może kupić ssd i ten zostawić doradzi ktoś ? ( I dziękuje za pomoc )

Kup SSD. Za 240-tkę zapłacisz jakieś 130 PLN.

A tamten “nowy” ma ponad 6 tysięcy godzin pracy. Dużo jak na “nówkę”. Ze względu na błędy nadaje się tylko do trzymania nieistotnych danych (np. pliki gier).

1 polubienie

Okej, a jaki byś polecał bo słaboo się na tym znam?

Faktycznie, nie widziałem.

KUPIŁEŚ w SKLEPIE, czy od osoby prywatnej?
Tak czy siak, jeżeli nie było to dawno (sklep do 2 lat), to bym próbował odzyskać pieniaze:P

Jeżeli w sklepie to:
Weź 2 screeny ten z wykresem na czarnym tle i tym żółtym paskiem , wklej do maila jako załaćznik i napisz:
"Szanowni Państwo,

w dniu X nabyłem u Państwa dysk Y opisany w aukcji Z jako “nowy”. Po porównaniu pracy dysku z tymi u znajomych zaobserwowałem dziwne objawy, korzystając z pomocy wykonałem testy, które potwierdziły, że dysk nie spełnia opisu w akucji, tj nie ejst to produkt nowy. 6000 godzin pracy oznacza około 3-4 lat użytkowania produktu w komputerze biurowym przez 8 godzin dziennie, o zużyciu świadczy również odkształcenie wykresu widocznego na screenie i obecność relokowanych sektorów.

Powyższe proszę traktować jako zgłoszenie reklamacyjne, proszę o podanie danych do odesłania dysku lub zaproponowanie innej formy rozwiązania Z poważaniem U"

W przypadku osoby prywatnej zmien końcówke na
“Powyższe proszę traktować jako zgłoszenie, że zaprezentowany opis produktu nie był zgodny ze stanem faktycznym, jeżeli była to sytuacja niezamierzona, to proszę o informację na temat proponowanego sposobu załatwienia srawy, jeżeli dysk używany świadomie został sprzedany jako nowy, to zmuszony będę złożyć doniesienie o możliwości popełnienia oszustwa”

2 polubienia

Ok dziękuje bardzo za pomoc

Jeśli kupujesz dysk HDD, na którym ma pracować Windows, nie bierz dysku z prędkością 5400. Taki dysk nadaje się jedynie na dane. Bierz 7200.

1 polubienie