Problem z dyskiem, windows prosi o chkdsk, uszkodzone Aqq

Witam

Mam problem z dyskiem chyba, już trzy razy windows mnie prosi, aby odpalić chkdsk, raz przy defragmentacji wyskoczył jakiś błąd i napisane było, aby włączyć chkdsk, dwa dni temu włączałem Aqq, a tu wyskoczył komunikat, że aplikacja jest uszkodzona i trzeba włączyć chkdsk. No to reset sprawdza dysk. Musiałem odnowa instalować Aqq, dziś włączam komputer i przy starcie Windowsa wyskoczyło, że pliki są uszkodzone i żeby włączyć chkdsk.

Jak włączam kompa to przy starcie windy dysk zaczyna hurgotać i to jest dość słyszalne, włączam jakąś grę jest hurgot, ale mocniejszy.

Raz miałem tak, że jak grałem w TDU, dysk za hurgotał przy skręcaniu i wyskoczył bluescreen i szybko się zresetował komputer, włącza się Windows, słychać z dysku pykanie i wchodzę do Everesta, a tam temperatura ok 45 stopni, a często ma max 37 stopni.

Moim zdaniem niestety dysk się sypie!!

Takie odgłosy sugerują fizyczne uszkodzenia dysku, jak na gwarancji to jak najszybciej backup danych i reklamować – oczywiście jeśli nim gdzieś po drodze nie uderzyłeś, bo jesli tak wtedy nie przejdzie gwarancja!

Jeśli nie masz gwarancji, backup i jak najszybsza wymiana na inny!

Dysk jest bez gwarancji, jest on z roku 2003, i tak mam zamiar kupić nowy dysk większy 160-250 GB i szybszy 7200 obr/min, 8-16 MB na SATA II, obecny to jest Samsung 80 GB, 5400 obr/min 2 MB na ATA133, na razie nie mam kasy na nowy dysk ;/ chyba że sprzedam ram 2x512 MB DDR3 Kingmax 400 MHz CL3 ze starego kompa.

Czy teraz czy za jakiś czas – moim zdaniem bez nowego dysku się nie obejdzie----jedyne co ważne to dane z tego nośnika —jak najszybciej zabezpiecz –

bo jak się więcej rozsypie to nie odpalisz windows i kłopot większej miary!!

Pozdrawiam

zainstaluj program hdtune i wklej zawartość zakładki HEALTH.

Oto screen

73762f394ae2ffa3m.png

masz pierwsze realocowane sektory (czyli zaczynają powiać się bady ale na razie są one zastępowane sektorami z puli zapasowej). proponuję skorzystać z programu hdd regenerator (nie usuwa danych z dysków).