Problem z dyskiem - zacina się, dziwny skok wykresu odczytu

Witam. Tydzień temu zakupiłem nowego laptopa z systemem Windows 8.1 (Asus R556LN). Na początku wszystko było okej dopóki nie zacząłem na nim grać. Podczas przeglądania internetu wszystko jest ok jednak jak tylko włączę jakąś gre dysk (lub system?) zaczyna dziwnie przycinać… Wiem że nie jest to wina tego że laptop jest za słaby i nie spełnia wymagań danej gry gdyż sprawdzałem to na kilku grach. Uruchomiłem men. zadań i w momencie zacięcia się gry widać mocny skok pracy dysku na wykresie i słychać dźwięk jakby załączania się dysku. Nie wiem czy to wina dysku czy systemu. Zdziwiło mnie jedno ustawienie w HD tune - dlaczego wspierane jest udma mode 6 a aktywne udma mode 7 ?

 

Dysk

Defragmentacja? Oszczędzanie energii?

optymalizacja/defragmentacja ustawiona wg harmonogramu - co tydzień.

Pokaż systemowy Menedżer zadań-> Ctrl + Shift + Esc -zrób screena gdy system przymuli,i pokaż na forum.

Sprawdz  Podgląd zdarzeń.Dodatkowo sprawdzimy dysk-uruchom-CrystalDiskInfo -  wersje portable , zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

 lubię to

 

 

Nawet maksymalna wydajność ma ustawione na wyłączenie dysku co 20 minut nieaktywności. Możliwe że u ciebie to działa nie tak jak należy. Spróbuj wyłączyć.

Sprawdź dysk jakimś programem czy nie ma bad sektorów i sprawdź S.M.A.R.T.

Dorzucam screena z CrystalDisk.

crystaldisk.png

crystaldisk.jpg

Niestety coś u mnie się screen nie pokazuje.

Laptop nowy pewnie jest gwarancja, jeśli problem będzie występować można do serwisu się zgłosić. 

Nic nie widać,screeny wrzucasz na zewnętrzny serwer a na forum podajesz  link do nich lub miniaturkę.

hm975_crystaldisk.jpg

co mnie zastanawia to dwa procesy

Dysk OK

Klawisz z logo Windows + R  wpisz: services.msc a następnie szukamy usługi->Windows Search-i we właściwościach ustawiamy: Wyłączone.