Problem z dyskiem zewnętrznym Seagate 1 T

Mam problem z dyskiem zewnętrznym firmy Seagate 1T.Nagle z minuty na mintę system przestał go “widzieć”.Czasami zaskoczy,ale nie może pobrać sterowników.Kiedy “przyłożyłem” go do ucha słychać “piszczenie”.Jest jeszcze jeden niepokojący aspekt;a mianowicie.

Jak jest podpięty do PC zawiesza system przy starcie i restarcie.To samo dzieje się także w biosie.Kiedy go wypnę system “rusza” i nie ma problemów z Windą.Mam tam zdjęcia i nie tylko.Jednym słowem.Czy jest możliwość odzyskania danych?Czy jest to uszkodzenie,które nieodwracalnie przeniesie moje dane w “niebyt”.Proszę o pomoc,porady.Pozdrawiam.Aleksander

Sprawdź na innym komputerze. Jeśli system będzie go widział, proszę o dane SMART dysku. Wtedy powiem Ci co się z nim dzieje.

Możesz spróbować jeszcze pod innym komputerem. Dopóki dysk nie pojawi się w systemie i BIOSie to nic z niego samodzielnie nie odzyskasz.

Dziękuję;idę podpiąć go do lapka.I napiszę co się dzieje.

Pod laptopem “mieli” i…nie może zainstalować sterownika.

W takim wypadku pozostaje rozkręcenie obudowy i podpięcie samego dysku bezpośrednio pod złącze SATA. Jeśli zacznie działać to znaczy, że jest uszkodzony kontroler USB/SATA od obudowy. Po bezpośrednim podłączeniu radzę przeskanować dysk np. HD Tune’m.

Sprawdź też czy to nie problem z zasilaniem tego dysku (uszkodzenia kabla, wtyczki, gniazda).

Dziękuję;jutro się do niego zabiorę.Pozdrawiam