Problem z dyskiem zewnetrznym

Witam. Mam problem z dyskiem zewnętrznym. po zakupie obudowy dysku zewnętrznego Packard Bell Go 3.0 usb i umieszczeniu w nim dysku samsunga 5V, 0,85A dysk działa tylko gdy podepnę go z tyłu płyty głównej, natomiast po podpięciu pod inne usb np z przodu obudowy lub huba usb dysk pika i nie startuje. Wiem ze przyczyną tego jest zbut małe napięcie w pozostałych portach usb i rozwiązaniem tego jest kabel micro usb typu Y. I tu moje pytanie, czy po zamontowaniu innego dysku w obudowie np. WD 5V, 0,54A lub Seagate 5V, 0,48A dysk będzie działał normalnie pod każdym usb bo telewizory i inne sprzęty maja przeważnie tylko jedno gniazdo usb.

widzę inny problem, a mianowicie taki, że mało który tv czy inny sprzęty multimedialne mają usb3. przeważająca większość nadal wspiera tylko usb2.

co do zasilania to może być różnie. niektóre tv mają porty usb przystosowane do obsługi dysków twardych (często oznaczone jako usb hdd), których wydajność prądowa wynosi 1A (wystarczy zwykły kabel usb). osobną kwestią jest też sam kabel, a raczej jego przekrój (często musi być kabel o większej grubości, niż ‘zwykły’ usb). innym rozwiązanie jest podłączenie kabla Y w taki sposób, że jedna końcówka do tv, a druga do ładowarki z gniazdem usb. ważne by w takim przypadku kabel danych podpiąć do tv, a do ładowarki ten służący za dodatkowe zasilanie. sprawdź czy sama obudowa nie ma możliwości podpięcia zew. zasilacza.

USB 2.0 dostarcza 500mA prądu, więc Seagate ma największe szanse działać poprawnie na jednym złączu.

ja mam wd blue 5V/0.55A (seria BEVT) i bez problemów działa na jednym usb, zarówno w kompie, laptopie jak i w 3 tv. z tym, że musi być podłączony bezpośrednio do gniazda, bez jakiś hubów ‘po drodze’

igix ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.