Problem z dyskiem zewnętrznym

Witam , mam problem ze starym dyskiem zewnętrznym. Problem polega na tym iż po sformatowaniu i wrzuceniu jakichś danych dysk może działać dobrze nawet przez parę tygodni. Ostatnio często prosi o format dysku. A pod menedżerem dysku widać styl partycji jako RAW.

1 polubienie

Pokaż SMART dysku.

… czyli nie masz dostępu do zasobów tego dysku, tak?

nie wiem czy to o to Ci chodziło…Bez tytułu

Za każdym razem jak pojawi się styl partycji RAW to nie mam dostępu do plików i muszę formatować cały dysk

Interesuje nas zakładka health.

Bez tytułu

Zastosuj najnowszy HD Tune Pro 5.70.

Najnowsza Aida64, zakładka magazyn i smart.

Dysk faktycznie bardzo stary i wolny, ale wygląda na sprawny. Gdzie go zwykle włączasz, do którego USB, jeśli to komputer stacjonarny? Jeśli laptop, to nie odpowiadaj.

Hd tune pro pokazuje to samo co wersja zwykła, a aid 64 nie pokazuje dysku zewnętrznego tylko dysk wbudowany w laptopa

Najpierw tam zapytaj
http://wrozkagildia.pl/
Jaka kieszeń dyskowa?
Do czego podpięta - USB2,0: 3,0?
Stacjonarny czy laptop

kieszeń firmy 4world
usb 3.0
laptop

Jak masz stacjonarkę, wyjmij dysk, podepnij jako drugi dysk sata i zrób odczyty smart.

W laptopie spróbuj na porcie USB2.0 - czarny.

Przypuszczam iż to kieszeń jest winowajcą. Ale dysk PATA rónież należy sprawdzić. Zobacz co odczyta:
gsmartcontrol
https://sourceforge.net/projects/gsmartcontrol/
Podaj log na forum, lub na jakiś serwer.
Dysk podpinaj do USB3.0

gsmart control również poległ, nie umie wyświetlić danych smart

trudno, dysk chyba pójdzie do kosza, dzięki wszystkim za chęci

Jeśli test (benchmark), który pokazałeś jest prawdziwy, to ten dysk jest sprawny! Wyzeruj go odpowiednim programem, np. Activ@KillDisk, utwórz partycję NTFS na całym dysku i sprawdź. Jeśli nie na Twoim laptopie, to na innym komputerze, najlepiej stacjonarnym i na gniazdach USB z tyłu komputera.

Albo to.

na noc zostawię aby zerowało sektory.

Na noc! Toż na Activ@KillDisk 100GB dysk zeruje się 20 minut!