Problem z dyskiem zewnętrznym

Niestety, ale chyba pozostanie mi pożegnać się danymi na tym dysku. Dysk nie jest nowy, ma z 4 lata co wiąże się z brakiem gwarancji.

Pytanie, moze głupie. To jest ten co wyżej czy Expansion Portable. Bo jesli ten co wyzej to ma zdaje się zasilacz.

Dokładnie jest to Seagate Expansion Desktop.

No i używasz go z zasilaczem?

Tak, jest do niego dołączony zasilacz który był podłączony też pod dysk kolegi (ten sam model) i normalnie jego dysk się włączał, mój już nie.

Przecież napisał to wcześniej.

Linux, dmesg i będzie wiadomo co się dzieje przy podłączaniu dysku.

Jaaa. Kolega ma problem z poruszaniem się po Okienkach, a Ty mu…

magic1

Prosiłbym aby takie teksty raczej zachować dla siebie. Komputer mam od około 15 lat, więc problemu z poruszaniem się po okienkach nie mam.

Czy może być to linux odpalony prosto z płyty, czyli dystrybucja Live DVD?

Tak, wystarczy w zupełności.

No to szybciutko Linux, dmesg i będzie wiadomo i wszystko będzie wiadomo :joy:

Dziękuje za odpowiedź, w takim wypadku wykonam bootowalnego pendriva z linuxem i zobaczymy co jest nie tak.

Jeżeli dysk ma 4 lata to jest prawdopodobne, że coś padło. Jeżeli jest to jakiś problem z zasilaniem możesz zawsze po prostu wymontować dysk z kieszeni i podłączyć go bezpośrednio przez sata do komputera (jeżeli masz pc a nie laptopa). Jeżeli nie masz wolnego slotu możesz podłączyć zamiast głównego dysku i uruchomić system z bootowalnego pendriva lub cd aby sprawdzić, czy dysk jest ok. Powinno pokazać dysk jeżeli jest to problem tylko z zasilaniem lub sterownikami.

tutaj masz filmik jak wyjąć dysk z obudowy

Nawet nie wiedziałem, że tak można zrobić :open_mouth:
Zastosuje się do Twoich wskazówek i zobaczymy co z tego wyniknie :slight_smile:

To czy dioda się świeci czy nie wcale nie znaczy ze cos nie działa. Dioda to takie małe g… na dwóch cienkich drucikach, zlutowanych. Wystarczy zimny lut , wstrząs i " żaróweczka się nie świeci" . Jak żarówka się spali to wcale nie oznacza że ci prąd do mieszkania odcięli. Miałem tak ze starym trekstorem. Walnąłem nim w biurko. Czasem się zaświeciła i zaraz zgasła.ale dysk działał. Dlatego nalegałem byś sprawdził menadżer urządzeń.
Zakładam ze sprawdziłeś. Niestety tego już tego nie pokazałeś. (to nie to co wstawiłes)
Tak to u mnie wygląda gdy system nie widzi dysku który był.

W tym miejscu chce podziękować użytkownikowi aesereht za ten post. Wyjąłem dysk z kieszeni i podpiąłem pod zwykłą sate. Dysk jest czytany zarówno w biosie jak i przez system. Temat można zamknąć. Jeszcze raz bardzo dziękuję!