Problem z dyskiem

Mam taki problem od wczoraj dysk mi zaczął pykać i komputer sie zacina przez dysk. Mam ten dysk w kieszonce jak wyjme to wszystko dobrze chodzi ale jak włoze to komp sie zacina. Nie moge nawet właczyc jednej partycji tego dysku bo komp stoi w miejscu(zacina sie) jaka moze byc przyczyna proszę o pomoc

Zamontuj dysk w komputrze bez kieszeni ewentualnie zmień kabel - jeśli będzie się powtarzało to dysk raczej do wymiany.

Spróbuj programów diagnostycznych ze strony producenta dysku.:mrgreen:

a jak sie taki program nazywa zeby sprawdzic??

Program producenta dysku,ale wygląda to na mechanikę dysku,spróbuj zrobić mu defragmentację wszystkich partycji,usuń z dysku wszystkie partycje załóż i sformatuj.

Podepnij dysk bezpośrednio do taśmy sygnałowej bez kieszeni pamiętaj o zworkach na dysku Master/Slave/CS.

mam jeszcze jedno pytanie czy można jakąs odzyskac dane z tego dysku??

spróbuj odpalić w dosie za pośrednictwem jakiejś bootującej się płytki np Hiren’s boot zapewne masz ntfs a więc sterownik ntfs4dos i menadzerem okien spróbować skopiować jakieś dane, jeśli zaś dysk stuka zaraz po włączeniu zasilania to jest on padnięty i tylko specjalistyczne firmy zajmujące się odzyskiwaniem danych bezpośrednio z talerza może ci pomóc

pozdrawiam