Problem z dyskiem

kupiłem dysk 200 GB - w biosie mi go wykrywa, ale w Dosie w programie fdisk pokazuje mi tylko 59 GB ? Co jest grane ? Jak mam partycje teraz założyć ?

Podaj przynajmniej swoja prawdziwą konfigurację komputera bo z takim sprzętem dysk 200GB na pewno nie będzie chodził poprawnie…

kompa mam dobrego, tylko może ten dos nie wyjkrywa 200 GB ?

Dobrze myślę, masz WinXP?

tak, win XP

A przy instalacji windowsa XP ile masz pokazanego dysku - przy wyboże na który chcesz zainstalować system? może część nie jest jeszcze sformatowana??

przed chwilą zrobiłem inaczej a mianowicie jak mi w Fdisku wykrywa max czyli 100 % - 59 GB to zrobiłem maxa. A w windzie pokazało mi 187 GB czyli jest si. Teraz formatuje partycje pod ntsa w windzie a potem spróbuje partition magic podzielić dysk

Tu nic niezrobisz nawet podczas instalki windowsa jesli niebedziesz miał opdopwiedniej dyskietki, ktora nalezy wczesniej sporzadzic chyab ze dał ja odrazu producent.

Podczas instalacji gdy na pasku na dole pojawi sie "zainstaluj sterowniki RAID lub SCSI nalezy nacisnąć bodajze F5, i zaladowac sterowniki SATA z dyskietki, teraz podczas partycjonowania widzi te 200GB

a skąd mam wziąść sterownik od Sata?

Powinien być na dysku cd od płyty głównej.

Czyli jest dobrze :smiley:

Wykrywa Ci cały dysk - bo pewnie DOS nie ma obsługi tak ogromnych dysków…

Pewno że nie ma. Powinien teraz max 137 GB widzieć. :smiley:

ej ludziska, nie ma to jak porada dobrego kumpla. Mój komputer - prawy przycisk myszki i zarządzanie dyskami i wszytko jest :smiley: