Problem z dyskiem

Witam, proszę o ustawienia bios’u do HP Compaq 6820s pod system Windows XP, ponieważ moje umiejętności informatyczne są bardzo kiepskie :slight_smile: i po ostatnim grzebaniu w biosie komputer przestał czytać dysk. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Tchruskafka , proszę zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Spróbuj opcji load default settings. Jeżeli to nie pomoże, to możliwe, iż masz dysk sata, który nie jest obsługiwany przez XP, bo jest to system z 2001 roku i po prostu nie ma sterowników do kontrolera tego typu dysków i po prostu aby instalacja systemu na tym dysku była możliwa, biosie miałeś przestawione żeby był widziany jako dysk ide, a nie sata. Poszukaj w biosie czegoś co będzie ustawione na AHCI i przestaw to na ide. Ewentualnie możesz poszukać na necie jaki kontroler dysku sata ma twoje mobo, pobrać wersję zawierającą plik txtsetup.oem i plik z rozszerzeniem inf i zintegrować je w programie xpisobulider lub nlite i po prostu przeinstalować system z tej płytki ze sterownikami, które zintegrowałeś.