Problem z dyskiem


(Switeex) #1

Witam, proszę o ustawienia bios'u do HP Compaq 6820s pod system Windows XP, ponieważ moje umiejętności informatyczne są bardzo kiepskie :slight_smile: i po ostatnim grzebaniu w biosie komputer przestał czytać dysk. Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:


(fiesta) #2

Tchruskafka , proszę zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Piotrkijak) #3

Spróbuj opcji load default settings. Jeżeli to nie pomoże, to możliwe, iż masz dysk sata, który nie jest obsługiwany przez XP, bo jest to system z 2001 roku i po prostu nie ma sterowników do kontrolera tego typu dysków i po prostu aby instalacja systemu na tym dysku była możliwa, biosie miałeś przestawione żeby był widziany jako dysk ide, a nie sata. Poszukaj w biosie czegoś co będzie ustawione na AHCI i przestaw to na ide. Ewentualnie możesz poszukać na necie jaki kontroler dysku sata ma twoje mobo, pobrać wersję zawierającą plik txtsetup.oem i plik z rozszerzeniem inf i zintegrować je w programie xpisobulider lub nlite i po prostu przeinstalować system z tej płytki ze sterownikami, które zintegrowałeś.