Problem z dyskiem


(Mistrzuu007) #1

Wczoraj robiłem formata. Dziś pokazało mi sie, że nie mam wolnego miejsca na dysku C a jest zajęte przez windows tylko 7 gb. Dzis pokazuje, że mam 12 gb wolnego miejsca, ale to nie możliwe, bo wszystkie filmy mam zapisane na dysku D i E. Na dysku C mam tylko programy zainstalowane ;/ Tutaj podaje screena.http://zapodaj.net/ff1ebd452e0c.jpg.html


(Andrzejswit) #2

Ściągnij Total Commander, zainstaluj, pokaże ci się okno konfiguracji. Poszukaj opcji "Pokazuj ukryte pliki i foldery", następnie zaakceptuj, wejdź do dysku C i spacją zaznaczaj katalogi [np. Windows, Program Files]. Potem rzuć screena.


(Mistrzuu007) #3

prosze. http://zapodaj.net/b31d0a09e541.jpg.html


(Andrzejswit) #4

Mogłeś zaznaczyć wszystkie. Ciekawił mnie folder "Program Data", bo ten też lubi być duży. Zaznacz wszystko i daj screena.


(system) #5

Wyłącz hibernację w systemie (w Opcjach zasilania), ustaw przywracanie systemu (wielkość pliku przywracania) na jakiś 1 GB dla partycji C. Ustaw plik stronicowania na razie na jakąś mniejszą wartość, powiedzmy na sztywno (1024/1024 MB). Oczyść dysk C systemowym Oczyszczaniem (zaznacz wszystkie pozycje). No i przeanalizuj wielkości programów, jakie już zainstalowałeś na partycji C (Program files).

To pierwsze czynności, jakie się narzucają po przejrzeniu tego obrazka.

Masz też na partycji C wydzieloną część Recovery. Ona też zajmuje pewnie około 2 GB, ale tego nie usuwaj!


(Mistrzuu007) #6

http://zapodaj.net/0e141d403892.jpg.html


(Andrzejswit) #7

Wszystkie zaznaczenia = 14 GB. Pobierz program HD Tune i przejdź na zakładkę Health, potem przeskanuj nim dysk. Może istnieją bad sectory?

A i dla pewności wpisz w menu start cmd uruchom i wpisz chkdsk, po skończeniu prawym i oznacz zaznacz jego prace i CTRL + C a następnie wklej na forum. Ale najpierw zrób z HD Tunem.


(Mistrzuu007) #8

http://zapodaj.net/89074a50c78d.jpg.html

http://zapodaj.net/cdef61bd7ae6.jpg.html


(Kaka') #9

hardstyle18 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif


(Andrzejswit) #10

Co do przestrogi Kaka', zmień nazwę tematu na

Daj Screena z tego oto programu.