Problem z dyskiem

Więc tak mam dysk Matrox 120GB i wszystko działa bardzo dobrze tylko dziwi mnie dlaczego bardzo głosno pracuje. A dokladniej to chodzi mi o momenty kiedy musi cos wczystac np ładowanie gry, defragmentacja itd. Czy ktos wiec czym to moze byc spowodowane? Dodam jeszcze ze to jest jedyny dysk w moim kompie. Jesli ktos moze mi pomuc to bede wdzięczyny.

A dobrze go przykręciłeś do obudowy ?

tak jest bardzo dobrze przykrecony

hmn, maxtory mają to do siebie że lubią głośno pracować, sam mam dysk z tej stajni i coś wiem o tym, o ile to nie jest jakies wielkie buczenie to nie masz się czym przejmować :wink:

własnie to jest tak jakby rycie i dlamnie to jest bardzo głosno. I własnie nie wiem czym to moze byc spowodowane. Bo mój kolega ma tez taki dysk z tej seri tylko ze 80GB i on mataki ze go prawie nie słychac w porównaniu do mojego …

Złączono Posta : 05.11.2005 (Sob) 18:01

a i jeszcze jedno bo zapomiałem napisac dysk osiaga temp około 47 stopni. I nie wiem czy to duzo czy mało

Ja bym zrobił kopie ważnych danych.

Ewentualnie jak masz gwarancję na niego to serwis i niech go sprawdzą.

Temperatura też za wysoka,zastosuj dodatkowe chłodzenie,najlepiej jak nie przekracza 40 stopni.

a jak ja moge zmiejszyc temp dysku?? nigdy tak nie robiłem. A dysk mam na gwarancji jeszcze 2 lata

dołóż dodatkowy wentyl wdmuchujący zimne powietrze, z przodu obudowy cena ok 10zł, dysk daj na szczeblach jak najniżej (z dołu jest zimne powietrze) :wink: zapewnij mu jak najlepszą cyrkulacje powietrza

hmm ale jest tak niedawno kupiłem 2 wentylatory i radiator i wentylatory sa własnie tak zamontowane jak napisałes… i dysk jest na najnizszych szczeblach. Przewaznie mam rokrecona obudowe wiec chyba bardziej temp sie obnizyc nie da.

Czyli zostaje serwis.

myslałem ze da sie tego uniknac ale niestety. Ale moze ktos cos jeszcze wymysli…

Złączono Posta : 06.11.2005 (Nie) 13:13

A są jakies sterowniki do tego dysku.