Problem z dyskiem

(Darek308) #1

Więc tak mam dysk Matrox 120GB i wszystko działa bardzo dobrze tylko dziwi mnie dlaczego bardzo głosno pracuje. A dokladniej to chodzi mi o momenty kiedy musi cos wczystac np ładowanie gry, defragmentacja itd. Czy ktos wiec czym to moze byc spowodowane? Dodam jeszcze ze to jest jedyny dysk w moim kompie. Jesli ktos moze mi pomuc to bede wdzięczyny.

(Canaletto) #2

A dobrze go przykręciłeś do obudowy ?

(Darek308) #3

tak jest bardzo dobrze przykrecony

(Pzontek) #4

hmn, maxtory mają to do siebie że lubią głośno pracować, sam mam dysk z tej stajni i coś wiem o tym, o ile to nie jest jakies wielkie buczenie to nie masz się czym przejmować :wink:

(Darek308) #5

własnie to jest tak jakby rycie i dlamnie to jest bardzo głosno. I własnie nie wiem czym to moze byc spowodowane. Bo mój kolega ma tez taki dysk z tej seri tylko ze 80GB i on mataki ze go prawie nie słychac w porównaniu do mojego ...

Złączono Posta : 05.11.2005 (Sob) 18:01

a i jeszcze jedno bo zapomiałem napisac dysk osiaga temp około 47 stopni. I nie wiem czy to duzo czy mało

(JNJN) #6

Ja bym zrobił kopie ważnych danych.

Ewentualnie jak masz gwarancję na niego to serwis i niech go sprawdzą.

Temperatura też za wysoka,zastosuj dodatkowe chłodzenie,najlepiej jak nie przekracza 40 stopni.

(Darek308) #7

a jak ja moge zmiejszyc temp dysku?? nigdy tak nie robiłem. A dysk mam na gwarancji jeszcze 2 lata

(Pzontek) #8

dołóż dodatkowy wentyl wdmuchujący zimne powietrze, z przodu obudowy cena ok 10zł, dysk daj na szczeblach jak najniżej (z dołu jest zimne powietrze) :wink: zapewnij mu jak najlepszą cyrkulacje powietrza

(Darek308) #9

hmm ale jest tak niedawno kupiłem 2 wentylatory i radiator i wentylatory sa własnie tak zamontowane jak napisałes... i dysk jest na najnizszych szczeblach. Przewaznie mam rokrecona obudowe wiec chyba bardziej temp sie obnizyc nie da.

(JNJN) #10

Czyli zostaje serwis.

(Darek308) #11

myslałem ze da sie tego uniknac ale niestety. Ale moze ktos cos jeszcze wymysli...

Złączono Posta : 06.11.2005 (Nie) 13:13

A są jakies sterowniki do tego dysku.