Problem z dyskiem


(Kefasek) #1

Wtam wszystkich.
Mam nastepujacy problem:
Od kilku dni mój laptop dziwnie sie zachowuje, mianowicie strasznie przycina i muli. Kiedy urucamiam internet lub jakakolwiek inna aplikacje nie da sie z niej korzystac, gdyz strasznie laguje. Z racji tego ze mialem tez inne problemy to zdecydowalem sie na sformatowanie dysku i zainstalowanie systemu od nowa. Po zrobieniu tego, bylo prawie ok, ale wyrzej wymienione symptomy pozostaly.
Poszperalem troche i prawdopobnie jest to wina dysku.
Podaje screeny z pracy dysku i prosze o pomoc, w znalezieniu rozwiazania i przyczyny tych problemow.
Z gory dziki za pomocne rady

Edit: Tu jest screen z CrystalDiskInfo


(Irydium) #2

Przede wszystkim to screen z CrystalDiskInfo powinien zostać zaprezentowany, skoro mowa o dysku i podejrzeniach że sprawia on problemy.

Według SMART dysk pracuje poprawnie. Wina musi leżeć w uruchomionych procesach. Może warto zrobić defragmentację partycji systemowej i wtedy zobaczyć jak dysk się sprawuje.

Ewentualnie winny może być kontroler na płycie głównej.


(Kefasek) #3

Gdyby to byla wina kontrolera plyty glownej to czy moge poradzić sobie z tym domowymi metodami, bez oddawania lapka do naprawy? Czy tez nie wymagana jest fachowa pomoc?


(Irydium) #4

Jak to będzie kontroler to tylko serwis jest w stanie pomóc.
A nie pobierają się czasem jakieś aktualizacje sytemu czy coś, że dysk po prostu nie wyrabia?
możesz ewentualnie pobrać HDTune i zrobić test odczytu z dysku lub skan powierzchni dysku i zobaczyć czy dysk jest w stanie osiągnąć swoje fabryczne parametry.