Problem z dyskiem

Cześć potrzebuje pomocy z dyskiem znalazłem nie dawno dysk do komputera podpiełem go i wgl go nie wykrywa jak kolwiek jak włączyłem następnym razem ale odpiełem swój dysk z systemem ukazał się pierwszy błąd

Checking Media Presence…
Media Present…
Start PXE over IPv6
A potem

Checking Media Presence…
Media Present…
Start PXE over IPv4
a ten dysk jest nowy 2 lata nie używany był normalnie w podełku i nie wiem czy da się to naprawić czy dysk trzeba wymienić czy są jakieś programy Z góry dzięki

To nie jest czasem boot’owanie z sieci?

Możliwe ale czy jest albo program albo jakaś porada jak to zrobić

Jeśli UEFI nie wykrywa ci dysku, sprawdź, czy na pewno go dobrze podłączyłeś. Sprawdź kable SATA.

mój dysk systemowy który odpiełem i kabel sata podłączyłem ten systemowy do tego i nic
dalej błąd

wiec kable działają
mogę też podesłać zdj
tego dysku

Jak masz możliwość, to podłącz do innego kompa. Wtedy wykluczymy awarię dysku.

Właśnie tak zrobiłem i jest skanowanie i wszystko jest faled

Jak dałem hard disk test i pisze dysk not instaler

To padł dysk…

Niekoniecznie, pzredwczoraj mi wskoczył podobny problem. Mam W10 na SSD i kopie na HDD. Przy wiećej niz 1 dysku SSD nie startuje, bios nie widzi go. Po wyjęciu pozostałych działa. Oczywiście kabelki i gniazda testowałem. Nie zdziwiłbym sie gdyby MS coś namieszał. :wink:

Odepnij wszystkie dyski poza systemowym, powiedz czy cos dało.

Odpiełem na systemowym i działa a jak odepne wszystkie i daje ten zamiast systemowego
to nic
tylko dziwny dzwięk
jest

  1. Wyłącz komputer z prądu.
  2. Podłącz do komputera SPRAWNY dysk z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows.
  3. Podłącz kolejny przewód SATA do wolnego gniazda SATA.
  4. Włącz komputer.
  5. Po uruchomieniu systemu uruchom narzędzie do zarządzania dyskami (diskmgmt.msc)
  6. Do przewodu SATA który podłączyłeś w punkcie 2 podłącz dysk który chcesz sprawdzić, po podłączeniu przewodu SATA podłącz również przewód zasilający do dysku, czynności wykonujesz przy włączonym komputerze.
  7. W narzędziu diskmgmt.msc wybierz z menu akcja->skanuj dyski ponownie.
  8. Jeżeli dysk jest sprawny pojawi się w narzędziu, jeżeli jest uszkodzony to nie będzie go na liście lub np. zawiesi komputer.

Jeżeli dysk zostanie wykryty dalsze testy możesz przeprowadzić np. programem HDTune lub Victoria.

Nie czaje o co chodzi w kompie jak podłączam to w programach ani w kompie go nie widać a dzwięk jest dziwny

Nagraj i wrzuć.

nie mg tego wysłać
tego filmu tu daje link do filmu tam jest nagranie z tym dźwiekiem

Słyszałem że źle jak by wgl go słychać nie było

Raczej chyba dysk padł