Problem z dyskiem

Cześć mam taki bardzo wielki problem mam dysk przenośny który ma 320 gb wszystko fajnie chodziło do czasu kiedy jak go podłączyłem coś się zepsuło nie mogłem zkopiować plików okazało sie że są uszkodzone sektory chciałem je naprwić i odzyskać pliki ale coś się tak zepsuło że jest dysk partycji raw i nie wiem co zrobić a te pliki są bardzo ważne z góry dzięki

Z każdą nieudolną próbą uruchomienia dysku pogarszasz swoje położenie. Jeśli są to bardzo ważne pliki, to powinieneś skorzystać z profesjonalnej firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych.

ale można to jeszcze jakoś odzyskać
napewno

może jest taki program co mi to odzyska

Są takie programy, ale nie wiadomo jak bardzo uszkodzony jest twój dysk i czy nie pogorszysz stanu jego powierzchni ucząc się na żywym organizmie. Możesz użyć np. DMDE, ale nie pracuj na dysku, tylko najpierw zrób jego kopię posektorową i na niej próbuj odzyskać.

właśnie jest z tym problem bo w innych programach pokazuje że jest czysty a raz jest pełny z plikami
ja chce tylko zgrać wszystko z niego bo on ma jeden czy 3 bad sektory i jak dzwoniłem do informatyka z pytaniem powiedział że można odzyskać programem ale musze go wyczyścić a nie chce tego bo pewnie nie odzyskam

Zacznijmy od tego, że samodzielną próbą możesz spowodować niemożliwość odzyskania.
Także krótka piłka, dane są niezbędne, np. student magisterki nie miał na usb skopiowanej, czy “chce próbować, a jak nie, to trudno”. :slight_smile:

Programy to Recuva, Easueus Recovery i jak poszukasz podobnych, to kilka innych wyskoczy. Niektóre darmowe, inne trial lub płatne. Skuteczność bywa różna, więc dla pewności przejedź dwoma.

próbuje cały czas dysk jest sprawny tylko nie może ich naprawić system i są jak by zablokowane pokazuje mi sformatuj i mój informatyk mówi że dysk bedzie chodził po całym zerowaniu ale tylko jak pliki odzyskać

Nie “próbujesz naprawić”, a próbujesz odzyskać pliki programem z dysku.
W niektórych programach podejrzysz ich zawartość i ocenisz czy są całe, czy nie.

Istnieje jeszcze ryzyko, że nie mówisz nam całej prawdy i ściągałeś pliki z torrentów i “uszkodzone pliki” masz zaszyfrowane przez wirusa, o tym byś wiedział bo one wyświetlają żądania okupu. W takiej sytuacji płać i płacz, bo nic nie odzyskasz, choć ja bym nie płacił i olał. :wink:

Powtarzam, jeżeli sa to dane Ci niezbędne, to ubieraj się i lec do z dyskiem do serwisu, bo “próbowaniem” możesz spowodować definitywna i nieodwracalna utratę plików, co przy Twojej wiedzy nie zdziwiłoby mnie.

PS. Doradzam też pójść do innego informatyka, bo taki mówiący, że dysk z bad sectorami i gubiący pliki jest OK, to raczej taki Janusz.

1 polubienie

nie chodziło mu o to że bedzie sprawny bo właśnie zapomniałem dodać że stało się to przez to że zamiast pierw na komputerze dać bezpieczne wysuniecie to wyciągałem z usb normalnie i tym uszkodziłem dysk najprawdopodobniej a na tym dysku nie było żadnych cracków tylko zdjęcia i dokumenty w naprawde dużych ilościach

musiałem dać na ten dysk ale jest jeszcze możliwość bo miałem to na pendrive może z pendrive uda się odzyskać wszystko

To skoro masz kopię zapasową na pendrive, to po co nas “zanudzasz” odzyskiwaniem plików z dysku. Skopiuj z pendrivea pliki do komputera i zeruj dysk.

właśnie jak wrzuciłem na ten dysk to usunełem z pena wszystko wiec da się przywrócić pliki pena

nie wiem czy z pamięciami flash jest tak jak z dyskami HDD, że nawet po usunięciu te pliki są na dysku do momentu ich nadpisania, ale zawsze możesz próbować :wink:

aha w takim razie dzięki za pomoc jaką kolwiek :slight_smile:

@gom1 Miał do oddania klucz do programu: https://www.lc-tech.com/pc/sandisk-rescuepro-and-rescuepro-deluxe-sandisk-rescuepro/, ale chwilowo nie ma go na forum. Może się pojawi i jeszcze będzie miał.

Z pendriva możesz odzyskać wszystkie pliki, jeśli nic na niego już nie kopiowałeś.
Darmowy Recuva załatwi sprawę.
Z dysku w formacie RAW też da się odzyskać pliki na przykład programem DMDE jak wcześniej napisał kolega @anon741072
Poza tym są jeszcze inne.