Problem z dyskiem

Otoz posiadam stary juz nieco dysk w pelni sprawny 6,5Gb około i podlaczony jest jako master i tak jest wykrywany przez PC, potem jest cd rom na slave. I problem zaczyna sie tutaj gdy chce go sformatowac z dyskietki startowej, jako dysk wirtualny pokazuje dysk C. no i nie mozna sformatowac hdd :expressionless: Co jest nie tak ? Przepinalem tasmy to wogole nie wykrywa albo hdd albo cd romu … musza byc podpiete jedna tasma.

Jaki system plików?

Wydaje mi sie ze byl na nim XP sadzac po tym jak sie probowal uruchomic, czyli pewnie NTFS zostal :frowning:

Wszystko podpięte jak było.

Użyj np płyty CD z XP i zdejmij(usuń) z niego wszystkie partycje lub użyj innego narzędzia - poczytaj.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

albo cos zepsulem albo nie wiem bo w Fdisku szalalem :slight_smile: hehe no i stworzylem chyba 2 partycje, tylkoze jedna postawowa dos a druga rozszerzona… no i teraz startowka pokazuje ze cd rom to E czyli tak jak powinno byc… ale ani na C ani na D wejsc ani sformatowac nie moge… przeskakuje sam na A… :frowning:

Jeśli NTFS to dyskietka startowa (przypuszcza lecz nie wiem czy słusznie) z 98 nie obsłuży tego dysku. Dlatego też woluminu nie rozpoznaje a sam mówiłęś że wirtualny dysk został stworzony na C:, więc partycji nie widzi.

Zrób tak jak napisał JNJN

Złączono Posta : 17.06.2006 (Sob) 22:55

Zrobiłeś resrat. Usuń partycje wszytskie i stwórz jedną podstawową dosową.

jedna duza ?? 6,5GB ?? :slight_smile: ale ona chyba bedzie FAT16 jesli sie tam dobrze doczytalme

Złączono Posta : 17.06.2006 (Sob) 23:27

Dobra chyba sie udalo bo formatuje :slight_smile:

a teraz pytanie kolejne > czy z poziomu dosa bez instalacji teraz windka da sie utworzyc partycje pod linuksa ?? bo robilem to tylko przez partition magic a nie wiem czy z dosa tez to mozliwe ??

Złączono Posta : 17.06.2006 (Sob) 23:42

Jednak cos jest nie tak… bo w momencie sformatowania tego C jest cacy wszystko dobrze, pokazuje potem ze dysk wirualny D i ze narzedzia zostaly pomyslnie zaladowane na ten dysk, jak chce na niego wejsc to sam “zeskakuje” spowrotem na A:/

Ale na którego chcesz wejść, na C: czy na D:

Co do partycji Linuxowych: z instalacji linuksa, lub z PM… Winda nie obsługuje (os też) i nawet nie można ich stworzyć za ich pomocą (bez oddtakowego oprogramowania).

Na dysk C normalnie wchodzi, ale chcac wejsc na dysk D (cdrom-tak jak pokazuje wirtualny) sam przechodzi spowrotem na A… Tylko dlaczego ?? Czego to przyczyna ?? No bo nawte nie moge ruszyc instalatora win.98 w takim wypadku… :frowning: