Problem z dyskiem

Znikaja mi litery dyskow i nie moge zainstalowac winxp. Poczatek instalki idzie i po chwili wyskakuje blad 04 i ze nie moze wczytac czy uruchomic setup… nie zapisalem sobie i zapomnialem czego dokladnie. Jak uda mi sie zalozyc partycje partition megicem i przydzielic litere to po formacie litera znika i nie widac tej partycji. Wspomniany program widzi partycje i znajduje na nich sporo bledow. Czy dysk nadaje sie tylko do wymiany? Przed tym problemem nie chcial zalaczac sie monitor i myslalem ze graficzna padla ale po wyjeciu i wlozeniu monitor startuje a teraz jest problem z dyskiem. Prosze o opinie.

Na początek sprawdź podłączenia wtyczek od dysków twardych.

Możliwe również że to wirus bootsektora ci mięsza z tymi literami dysków. Sprawdź kompa pod tym kątem.

Dobrze by było jeśli byś masz kumpla u którego można by było podłączyć twój dysk twardy i tam przeskanować go antywirusem.

No i miał byś pewność czy twój dysk nie jest uszkodzony (bo skoro u kumpla by też coś sie psuło to by oznaczało prawdopodobne uszkodzenie fizyczne dysku twardego).

  1. czy dysk daje dziwne odgłosy gdy pracuje ? skoro tak prawdopodobnie może być uszkodzona mechanika dysku.

  2. Czy piny(igły) w gnieździe dysku nie są ułamane, lub ruchome?

  3. Czy po formacie bad bloki i sektory pozostają?

  4. Jaki jest stan taśm? Czy nie są uszkodzone lub poluzowane?

  5. Czy dysk był wyjmowany?

I tak jak mój przedmówca - dla 100% pewności stanu dysku najlepiej sprawdzić go na sprawnym sprzęcie.

zrób tak:

:arrow: Usuń wszystkie partycje

:arrow: postaw je na nowo

:arrow: program do sprawdzenia, błędów na dysku HDD Regenerator

:arrow: jaką masz kartę graficzną :?:

:arrow: czy włączone masz ACPI w BIOS’ie :!:

:arrow: podaj konfiguracje kompa

:arrow: podaj dokładny błąd