Problem z działanem monitorów

(Grzegorz15900) #1

Witam.

Posiadam komputer o następującej konfiguracji: płyta główna:gigabyte ga-m65s-s3, grafika: nvidia 9800gt, monitor: LG  W1934.  Windows 7 x64 itp.

Mam problem właśnie z monitorem, gdzyż po włączeniu pokazuje mi obraz tylko podczas ładowania się BIOSA, natomiast gdy na ekranie pojawia się pasek ładowania Windows obraz przestaje odbierać. Po wyłączeniu i włączeniu monitora przy zalogowanym Windowsie obraz pojawia się na kilka sekund i znika. Na innym monitorze tj. starym  kineskopowym Hyundaiu tego problemu nie ma, ale pojawiają się mrugające poziomie pasy w górnym i dolnym rogu monitora. Wszystkie gry chodzą bez problemu. Sterowniki i DirectXsą najnowsze. Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu. :slight_smile:

(JNJN) #2

Może już karta ma problem?

Połączenie monitora VGA,DVI?

Może trzeba tylko odinstalować bieżący ster, ręcznie usunąć z dysku katalog Nvidia, czyszczenie systemu Ccleanerem,restart i w menu monitora zresetować go do ustawień fabrycznych i zainstalować starszy ster,restart  i sprawdzić.

(Grzegorz15900) #3

Witam.

Z kartą grafiki raczej problemów nie ma, bo bezproblemowo działają gry.

KOmputer łączy się z monitorem przez VGA. Co do ostatniego to tak zrobiłem i nic się nie poprawiło.

(JNJN) #4

No to jak karta OK, to chyba monitory uszkodzone?

Jak da radę do LCD zastosuj kabel DVI i sprawdź.