Problem z działaniem FF pod WinXP

Witam

prosiłbym  o przeanalizowanie logów:

FRST

Addition

n.txt

Dzięki wielkie

Wyniki działania poniżej:

Addition

FRST

Zauważyłem też, że zapora non stop blokuje połączenia ze stroną config.sensic.net , ale nie mam bladego pojęcia skąd te połączenia są inicjalizowane…

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/

Wynik poniżej:

DelFix

Nic tu więcej nie widać.

Przeskanuj progr. Malwarebytes Anti-Malware https://data-cdn.mbamupdates.com/web/mbam-setup-2.1.8.1057.exe

 

Ok. Dzięki za pomoc Acorus. Anti-Malware nic nie znalazł. Przeczyściłem jeszcze ręcznie wszystko co mi przyszło do głowy, a problem ostatecznie załatwiłem dodając do FF dodatek NoScript z regułą blokującą config.sensic.net. (połączenie pojawiało się przy próbie wejścia na wp.pl i powodowało że FF zaczynał zżerać większość dostępnej pamięci bez widocznych objawów działania przeglądarki - czyli bez wczytywania strony).  Generalnie przeinstalowałbym system, ale to niestety komputer “produkcyjny”, w dodatku XP jest wymagany do działania specyficznego oprogramowania. Niestety nie da się go odizolować od internetu, więc spodziewam się że będzie tylko gorzej.

Gdybyś kiedyś potrzebował pomocy z hardware - to szepnij słówko na PW - postaram się też dla Ciebie coś wyczarować :slight_smile:

Wers: Przyszło mi na myśl, że ten nosript może mieszać. Ja bym go wyrzucił, a na to miejsce dał ghostery, w opcjach rozszerzenia wszystko zaznaczył. Dodaj do ublocka “Moje filtry” adres config.sensic.net i nie będzie problemu.

Drugi raz, to comintrep - pobrać, wypakować uruchomićhttps://rizonesoft.com/download/complete-internet-repair/

Trzeci raz, to wejdź w opcje internetowe, zakładka zawartość i wyczyść stan SSL. To czyści bufor także dla Firefoxa.

Czwarte, w profilu znajdź superciasteczka w pliku SiteSecurityServiceState.txt i podejrzane usuń. Tego żadnym programem nie wydłubie, trzeba w notatniku ręcznie.