Problem z działaniem internetu LTE

Mam problem z działaniem internetu LTE. W przypadku odtwarzania materiału filmowego jest on często buforowany. Strony internetowe również czasami łapią opóźniania w ładowaniu.

 

Modem to B315

Parametry jakie są podane w diagnostyce modemu są takie:

RSRQ -14dB

RSRP -99dBm

RSSI -65dBm

SINR 3dB

 

Używam anteny AK C2 Uni

 

Czy wartości tych parametrów są dobre czy złe?

Jeżeli złe to na jaką antenę mogę zmienić.

 

Wszystkie parametry wskazują,że antena którą posiadasz nie spełnia swojego zadania(praktycznie to dookólny szmelc). Na pewno antena panelowa dualna byłaby dobra.(http://www.cybertech.com.pl/p115,antena-dualna-lte-4g-15dbi-mimo.html). Można by bardziej konkretnie ( może taniej), jeżeli podasz lokalizację i operatora.

Oprócz tego poczytaj: http://tplink-forum.pl/faq-sieci-komputerowe/parametry-sygnalu-lte/.

 

Lokalizacja Rawicz.

Dostawca: CP

 

Nadajniki wg mapy. Pomiędzy nadajnikami w mieście mam budynki. 

http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukelocations&network=26001%2C26017%2C26016&standards=lte&bands=1800&center=51.553567%2C16.884415&zoom=12

 

Ew. opcja na antenę do nadajnika w Żmigrodzie?

14 km, to ja wątpię. Może to cudo http://allegro.pl/antena-mimo-4g-lte-49dbi-sma-huawei-b593-zte-mf283-i5896628801.html, są z różnymi rodzajami wtyków.

Przestawiłem trochę tą antenę w inne miejsce i udało się osiągnąć coś takiego

RSRQ: -13dB

RSRP: -86dBm

RSSI: -53dBm

SINR: 18dB

 

Czyli trochę z niej można wyciągnąć. 

 

Natomiast dalej rozważam zakup lepszej anteny. Jeżeli są jeszcze jakieś propozycje innej to rozważę też inne opcje. 

Twoja obecna antena daje tyle, że przenosi sygnał z zewnątrz do pomieszczenia. Wzmocnienie to: 2-3 dBm. Poza tym jest uniwersalna (działa we wszystkich pasmach), ale pożytek  z niej j.w. Kup panelową antenę mimo. Nie wydaje mi się, żeby musiała być szczególnie mocna. Z Cybertecha, lub Sorensena (tego słabszego) http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=Antena+Sorensen+dual+LTE++do+Huawei+b593+10m+kable&bmatch=relevance-pop30-uni-1-2-0613, Cybertech powinień wystarczyć: http://www.cybertech.com.pl/p116,antena-dualna-lte-4g-10dbi-mimo.html, 10dBm, to na pewno więcej niż obecne.

@askow Liczysz wzmocnienie w jednostkach mocy ? :stuck_out_tongue:

 

Weź poprawkę, że przewód również wprowadza tłumienie i to dość spore w zależności od typu przewodu i częstotliwości (długości przede wszystkim), nawet złącze wprowadza tłumienie ;)

Dzięki za uwagę, to przejęzyczenie oczywiście - dBi, ja o stratach na kablu nawet nie wspominam  tłumienie przewodu (10m) będzie większe niż zysk tej cudownej anteny. 

Korzystając z okazji ciekawy jestem twojego zdania odnośnie możliwości “przesterownia” w przypadku użycia zbyt silnej anteny., a konkretnie jakiej właściwie “mocy” powinna być antena w omawianym przypadku.

Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.