Problem z działaniem jednocześnie w słuchawkach bluetooth mikrofonu i głośnika w słuchawkach!

Pomoze ktos ? Mam problem z dzwiekiem i mikrofonem w sluchawkach bluetooth ( przekopalem internet reinstalowalem sterowniki dodawalem na nowo sluchawki zezwalalem na dostep do wszystkich aplikacji probowalem roznych kombinacji i od dluzszego czasu nie moge sobie z tym poradzic ) model : Pioneer SE-MJ553 BT K +, laptop lenovo y700

Ogolnie sluchawki dzialaja dzwiek i mikro od strony technicznej, tylko jest male ALE … Osobno . Mamy 2 screeny na 1 screenie jest Odtwarzanie na drugim Nagrywanie . Dzwiek dziala mi tylko wtedy w sluchawkach prawidlowo jak mam w odtwarzaniu zaznaczone "Sluchawki ". “Zestaw sluchawkowy” odpada tam poniewaz jest bardzo kiepska jakosc dzwieku, tak wiec to tam byc musi.
Tylko tej opcji nie mam w nagrywaniu “Sluchawki”… za to jak widac jest ona dwa razy w Odtwarzaniu i pewnie dlatego w jedynym czasie nie moze mi dzialac mikrofon i sluchawki prawidlowo.

Jest tylko “Zestaw sluchawkowy” w nagrywaniu i mikro z lapka x2 . W momencie kiedy zaznacze tam sobie w nagrywanie go to glos w sluchawkach nie dziala a mikrofon tak (przy wlaczonym odtwarzaniu jako “sluchawki” , jesli zmienie sobie w nagrywaniu na normalny mikrofon z laptopa to normalnie glos w sluchawkach dziala . Dziala mikrofon takze w sluchawkach przy wlaczonym dzwieku przez glosniki w komputerze…Tak samo jak ustawie w odtwarzaniu “Zestaw sluchawkowy” i w nagrywaniu “Zestaw sluchawkowy” to wszystko dziala tylko dzwiek jest kiepski bo to slabsza jakas forma odtwarzania . Ale nigdy jako calosc sluchawek poprawnie… pomoze ktos -.- ?!! moglem dodac tylko 1 screen tutaj screen dodalem pod postem z “odtwarzania”, a w odtwarzaniu mam " Zestaw Sluchawkowy , Sluchawki , , Glosniki , Sluchawki. Nagrywanie : Zestaw Sluchawkowy , Mikrofon , Mikrofon ( probowalem kazdej mozliwej opcji polaczenia roznych form odtawarzania i nagrywania )
Przechwytywanie1

1 polubienie

Przecież nie masz sterowników do karty dźwiękowej wgrane.

mam wgrane, sciagalem z https://pcsupport.lenovo.com/pl/pl/products/laptops-and-netbooks/ideapad-y-series-laptops/y700-17isk/80q0/80q000ewpb/pf0hql1d/downloads to moj model , probowalem kilka razy juz takze z strony realteka… tak samo w przypadku bluetooth sterownika i z lenovo i z microsoft…


Panel sterowania > menedżer Realtek i tutaj masz zaznaczone trzeba tam włączyć (jest błąd i pisze wyłącz) wykrywanie przedniego panelu.

tak mam zrobione i nadal nic ( to laptop ) i glownie chodzi o sluchawki bluetooth , przez laptopa tzn glosnik w nim i mikrofon dziala , lecz nie tak :slight_smile:

Nie wiem czemu upieracie się, że to błąd.

Może po prostu skuteczność wykrywania do maksymalnie 50%, to dla Realtek ogrom i wszędzie dlatego w każdym języku jest “wyłącz” (udało mi się zerknąć na angielskie i chińskie tłumaczenie).

Można by się pokusić o poszukanie jakiegoś reverse engineeringu i zobaczenia co ustalili - czy opcja wyłącza słaby algorytm?

Mam nadzieje ze ktos juz rozwiazal podobny problem , bo nadal nie wiem jak go rozwiazac sam . Z gory dzieki wielkie jezeli jest ktos wstanie pomoc

1 polubienie

Wyobaraz sobie ze problem taki jak ty ma dziesiatki tysiecy urzytkownikow w tym ja. I jak do tej pory jest on nie rozwiazany. Jezeli chcesz uzywac sluchawek i mikrofonu rownoczesnie skazany jestes na jakosc 8 kHz !!! ( Jakos lini telefonicznej analohowej)I nie da sie jej zmienić. Winne sa sterowniki bluetooth w Windows 10 , chyba pisane za czasow Windows 98… Microsoft od wydania windows 10 nie jest wstanie / nie chce tego naprawic. A odpowiedzi ludzi z pomocy tech mozna sobie wsadzic. Podobno creators update mial to naprawic ale wiem ze ktos to testowal i nic sie nie zmienilo. Co ciekawsze problem na linuxie androidzie i mac os nie istnieje. Rece opadaja … Najwyrazniej nic sie nie zmienii. Bo microsoft nie fostrzega problemu. Jednym slowem Masakra. Jak to mozliwe ze w ostanim systemie jakbym mial byc win 10 wychodzą takiee rzeczy

Dzieki za odpowiedz , do teraz ten problem tez nie rozwiazalem ,ani nikt nie udzielil mi na to informacji , tak wiec mozliwe ze problem lezy po stronie windowsa, no i to prawda dzialaja ale przy jakosci jaka zostala wymieniona …

Witam, mam identyczny problem w słuchawkach JBL TUNE 500BT.
Windows 10.
W urządzeniach odtwarzania mam pokazane:

  1. Słuchawki JBL TUNE500BT Stereo
  2. Zestaw słuchawkowy JBL TUNE500BT Hands-Free AG Audio
    a w urządzeniach nagrywających:
  3. Zestaw słuchawkowy JBL TUNE500BT Hands-FreeAG Audio

I w przypadku gdy mam włączona muzykę z youtube to słuchawki działają dobrze (1),
a jak tylko włączę dodatkowo coś co używa mikrofonu np. discord to muzyka się traci a słychać tylko to co leci z mikrofonu np. mój głos przy teście mikrofonu.
Co ciekawe sama zmiana zakładki w ustawieniach dźwięku Windows z Odtwarzanie na Nagrywanie wyłącza muzykę. Widocznie sama zakładka “używa” mikrofonu.

Słuchawki potrzebuje do grania, a nie ma możliwości aby słyszeć odgłosy z gry i rozmawiać przez mikrofon.

1 polubienie

rozwiazal juz ktos ten problem?! mam idento, kupilem sluchawki dla syna i zamiast radosci jest placz :frowning:

Osobny mikrofon? Wtedy już się nie powinno gryźć by dźwięk szedł i w głośnikach, i słuchawkach + “rejestracja” mowy.

Ktoś wie czy zmiana adaptera bt 4.0 na adapter bt 5.0 naprawia ten problem?

Cześć wszystkim. Miałem ten sam problem i poniżej macie proszę rozwiązanie. Jest w języku angielskim ale mam nadzieje że każdy zrozumie. Jak coś to proszę o informację.

You have to uncheck “Handsfree Telephony” from the “Services” setting on your Bluetooth device → “Control Panel” → “Hardware and Sound” → “Devices and Printers”. Select your device and right-click, open “Properties”, then go to the “Services” tab and uncheck “Handsfree Telephony”. I just fixed it like that.

image

Mark it as your default device in “Control Panel” → “Hardware and Sound” → “Change system sounds” → “Playback”. (It may be good enough to go to “Control Panel” → “Hardware and Sound” → “Sound”.) Select your Bluetooth device and select set defaults.

1 polubienie

No rzeczywiście odtwarza już normalnie, ale nie można już użyć mikrofonu ze słuchawek, wtedy działa tylko mikrofon wbudowany w laptopie… Prawdę mówiąc zastanawiam się teraz nad wymianą słuchawek na wersję na kablu a mam JBL 500BT, choć trochę szkoda wymieniać, bo z telefonem wszystko działa super.

Nie da się tak zrobić, żeby jednocześnie działało chyba.

sposób Pawła Gradona z angielskim linkiem nie zadziałał, ale poklikałem dalej i znalazłem coś takiego w urządzeniach BT:
image
w ustawieniach dźwieku zmieniłem domyślne urządzenie odtwarzające na zgodnie z nagrywającym czyli Bluedio T Hands-Free AG Audio

Niestety winda dalej “nie łapie” że te mikrofon działa, ale skoro słychać mnie przez mikrofon z blueadio to ja nie mam więcej pytań :grin:

mam ten sam problem, pomocy

To błąd sterowników BT systemu Windows. Musicie z tym do Microsoft się zwracać
Pod Linux i macOS działa poprawnie.

Mam ten sam problem. Czy jest już jakieś rozwiązanie?