Problem z działaniem komputera


(Ph Cool97) #1

Mam problem z komputerem polegający na tym, że od czasu do czasu dziwnie działa. To znaczy są takie momenty, że nie mogę nic nacisnąć na pasku startu chociażby przycisku start (ani myszką ani touchpadem), ikonki w ogóle nawet się nie podświetlają ,wygląda to tak jakby myszka nie działała a na pulpicie wszystko dobrze działa i mogę wszystko włączyć. Jest też na odwrót tzn. pulpit "nie działa" a pasek startu już tak. Dodatkowo jak tak się dzieje przeglądając internet, strony internetowe same się cofają. Próbowałem już przeskanować komputer i zrobiłem jego format, ale bez skutku. 

To zapytanie zamieściłem również na stronie microsoftu, ale zaproponowane rozwiązanie problemu nie pomogło.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję.


(drunkula) #2

Brzmi jak uszkodzony explorer.exe - przeskanuj antywirusem, podaj wersję systemu i dokładny rozmiar pliku explorer.exe.

Czy kiedy masz taką “zawiechę”, to możesz uruchomić manager zadań? Jeżeli tak, to ile czasu procesora zabiera ww. proces?


(Kai Proctor) #3

Może modyfikowałeś windowsa? Jakieś motywy?


(Ph Cool97) #4

Mam Windowsa 10 64-bit. Mogę normalnie uruchomić menedżera zadań. Nie wiem tylko jak sprawdzić te informacje z explorer.exe


(Mastersaygon) #5

Aktualizowałeś komputer z Win 8.1 lub Win 7 do Win 10?


(Ph Cool97) #6

Tak aktualizowałem z 8.1 do 10


(Mastersaygon) #7

To może tłumaczyć Twoje to jak działa obecnie system


(Ph Cool97) #8

Tylko, że aktualizowałem go w dniu premiery, a problem pojawił się dopiero niedawno