Problem z działaniem komputera

Witam! Mam problem z komputerem, dodam że kupiłem go na x-kom w październiku zeszłego roku. Otóż jakiś czas temu gdy włączałem GTA V wyskakiwał mi błąd. Po jakimś czasie gdy ładowałem świat w cities skylines przez chwile się zawiesiło, a następnie się wyłączyła gra. Potem nie mogłem uruchomić żadnej gry gdy miałem włączonego netflixa. Po jakimś czasie również nie mogłem włączyć minecrafta przez crystal launcher, bo wyskakiwał jakiś błąd. Teraz jak gram w CS’a to albo zanim się włączy mecz, albo pare rund po tym gra mi sie wyłącza. Od niedawna również na operze często mam błąd pamięci. Zauważyłem również, że gdy wpisuje hasło działa ono dopiero za 3 razem. POMOCY

Specyfikacja komputera?
Jakie błędy wyskakują?

SilentiumPC Vero M3 600W 80 Plus Bronze
AMD Ryzen 5 2600X
Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6
G.SKILL 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Aegis
MSI B450-A PRO MAX
Kingston 500GB M.2 PCIe NVMe A2000

Błąd w GTA V i Cities Skylines: aplikacja nie została właściwie uruchomiona 0xc000012d
(GTA wogóle nie chce mi się teraz włączyć)
Minecraft mi teraz działa, chyba że włącze teams to obie aplikacje się wyłączają
CS:GO po prostu się wyłącza, bez żadnego błędu
Opera: Brak pamięci. Opera przekroczyła dostępny limit pamięci lub proces strony został zakończont z innego powodu

Pierwsze co ja bym zrobił, tak dla świętego spokoju, to przetestował pamięć RAM memtestem by wyeliminować uszkodzenie RAMu.

Nie siedzi w systemie jakiś Avast?

Zainstalowałem z jakieś tydzień temu avast

To odinstaluj i nie instaluj więcej, bo to prawdopodobnie on jest przyczyną tych dziwnych zachowań.

ale te błędy zaczęły się długo wcześniej niż zainstalowałem avast

tyle że ja niewiem jak to zrobic

Zakładam, że masz tam Windows 10. Zaktualizuj najpierw sterowniki chipsetu do najnowszej wersji, następnie sterowniki karty graficznej do najnowszej wersji. Jeśli procesor jest podkręcony, zostaw mu ustawienia fabryczne. Sprawdź pamięci memtestem.

Pobierasz:

Filmik jak to zrobić:

Ja tam używam i jest git.

Tutaj to chyba tylko ty. :wink:

No może. Bynajmniej nie narzekam.