Problem z działaniem monitora-brak sygnału i migająca dioda

Witam!

Mam dość dziwny problem.

Zawsze z rana korzystam z komputera, ale ostatnio (od tej zimy) mam problem z działaniem monitora (Optimus Optiview L19W).

Mianowicie: w monitorze zamiast wyświetlać obraz, miga jedynie zielona dioda. Zawsze gry monitor nie ma sygnału powinna migać na czerwono.

(Na zielono nie powinna poprostu, przez kilka lat odkąd go mam nie było takiej sytuacji.)

Myślałem, że to przez temperaturę (z rana nie pali się jeszcze w piecu, a komputer stoi przy oknie), ale nawet jak okryłem monitor na noc dalej to samo…

Monitor zaczyna reagować dopiero jak po przełaczam kable, po szturcham itp.

Ciekawe jest to, że jak już go odpalę to działa przez cały dzień bez zarzutu, aż do następnego dnia ;/

Wkurza mnie to bardzo.

Nie wiem co myśleć…czy to zimno, czy może właśnie nieodpowiednie napięcie?

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam :wink:

Spróbuj ponownie nacisnąć przycisk Wł/Wył - może zaskoczy - jak tak to prawdopodobnie wysychają kondensatory elektrolityczne na płytce z sekcji zasilania ,będę spuchnięte - http://img23.imageshack.us/img23/9360/kondensator.jpg

  • koszt ich wymiany to parę złotych.

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Gdzie mam wcisnąć ten przycisk (na monitorze czy komputerze)? :wink:

i jak możesz to wytłumacz mi to po “ludzku”, bo nic z tego nie rozumiem.

Jestem całkiem zielony :wink:

Na monitorze. Odpal kompa > Monitor powinien dostać sygnał > Po naciskaj przycisk Power na monitorze.

Bardzo często problemy z “uruchomianiem” monitora podobne do Twoich - spowodowane są zużytymi kondensatorami (akurat wymieniałem u siebie trzy w Samsung 940NW, najpierw dioda mrugała ,potem z diodą zaczął mrugać obraz , potem zaczął piszczeć ,jak się rozgrzał to się uruchamiał i chodził/restarty)

Sądzę ,że próbowałeś na innym kablu…Jak nie to spróbuj.

Tak próbowałem podłączać inne (ten od zasilania i kabel vga, zamiast dvi), a co do kondenstatorów- to muszę monitor rozkręcać,a nie chcę nic zepsuć :wink:

Ale dzięki, pozdrawiam :wink: