Problem z działaniem większości gier

Witam! Mam problem z działaniem gier na moim komputerze, generalnie nic prawie nie działa bo co zainstaluje to włącza się i po chwili wyłącza i wywala do pulpitu grę, nie ważne czy jest to coś nowego czy starszego. Podam może przykłady: wszystkie serie Need For Speed tak robią, Call of Duty też ostatnie wersje i dużo by wymieniać. Ostatnio tylko Counter Strike działa. Mój system to Windows 7. Poniżej znajdują się parametry mojego kompa:

Płyta główna Asus M4A77TD PRO AMD 770 Socket AM3

Procesor AMD PHENOM II X2 550 DUAL CORE (AM3,80W)

Pamięć OCZ 2GB DDR3 1333 Platinum CL7 Dual (2 x 1GB)

Karta graficzna Asus ENGTS250/DI/1GD3/A

Zasilacz Tracer Highlander Silent 550W.

Dodam może że to może wina karty graficznej choć nie wiem czy do końca bo działa bardzo głośno ten model ale patrząc na wypowiedzi po forach to inni nie mają podobnego problemu z działaniem gier a wręcz przeciwnie, jedynie tylko głośność wiatraczka co nie ma się nijak do działania gier.

Możliwe że stery do kary graficznej. Ja bym jeszcze zainstalował sterowniki od płyty głównej o ile są,.

A poza grami czy ten komputer dostaje w kość na czymś innym - konwersja plików, wirtualizacja itp. i działa porpawnie?

Podczas grania ,czy ogólnie ? Podczas grania > karta głośna = wysokie temperatury.

Pobierz GPU-Z

Uruchom GPUZ > Sensors > w środkowej kolumnie ustaw klikiem wszystko na MAX > Odpal jakąś grę co się wywala > po wyrzuceniu na pulpit kliknij w ikonę aparatu w GPUZ > Wybierz Save to file /Upload to free hosting .Wstaw ten screen.

Sterowniki karty graficznej próbowałem już różne i te nowe i te starsze i nic to nie zmienia. Komputer nie dostaje w kość poza graniem a i z graniem słabo bo właśnie dzieje się jak to opisałem. Poza tym jest ok komputer działa normalnie.

Jeśli chodzi o przyspieszanie sprzętowe to nic takiego nie robiłem a Direct3D mam tylko zainstalowany i nic więcej nie robiłem. Karta w normalnym trybie użytkowania systemu wynosi około 70 stopni. Może to i dużo ale ten model ma generalnie problem z chłodzeniem które jest głośne ale poza tym nie było skarg jeśli chodzi o działanie w grach a wręcz przeciwnie.

Instalujesz DirectX dołączona do gier ? - tak należy robić.

Trochę dużo ,czy generalnie te modele maja takie temperatury ? Nawet na pulpicie 2D ?

Z chłodzeniem ,czy też z wysokimi temperaturami ? Karta używka ,nówka ,Twoja od nowości ?

Coś czyje kamil, że masz Windows XP, tu jest mowa o Windows 7, w nim nie ma takich opcji w DXDIAG DirectX, a dokładniej to nie ma tych suwaków do zmiany przyspieszenia, pokazuje tylko włączone (nie wiem czy może być wyłączone w jakiś sposób).

Można to sprawdzić klikając uruchom w menu start i wpisując dxdiag, potem stukamy w ENTER oczywiście :slight_smile:

Większość gier ma dobry support. Napisz maila do supportu z problemami, może to jakaś błahostka w ustawieniach. Na pewno Ci pomogą. Adres znajdziesz na pudełku z grą lub na stronie producenta.

Tu masz support do Activision, producenta COD, mówiłeś, że masz z nimi problem.

http://activision.custhelp.com/cgi-bin/activision.cfg/php/enduser/atvi_contact_uk.php

Jedna pomoc i wszystkie gry mogą ruszyć.

powodzenia i pozdrawiam

pokmijn

Do gier instaluje zawsze z grą DirectX jeśli tylko się o to pyta czy zainstalować, zresztą jak pisałem gry mi się włączają i działają więc nie brakuje im niczego do działania tylko że ich wywala po pewnym czasie i to bardzo krótkim generalnie.

Karta kupiona była nowa jak zresztą reszta podzespołów komputera. Z temperaturą trochę przesadziłem, zmierzyłem tym programem który mi polecono i w normalnym trybie 2D około 40 stopni się utrzymuje a po wyrzuceniu z gry karta miała 51 stopni jak widać na zdjęciu.

cs0.png

Kartę przeczyściłem choć dużo kurzu na niej nie osiadło więc to nie wina kurzu itp. Mam wrażenie że mam jakiś w ogóle wadliwy model tej karty albo gryzie się ona z pozostałymi komponentami tego komputera.

A to wywalenie jak konkretnie wygląda ?- Czy pojawia się jakieś info np program xyz przestał działać ? - Jeżeli tak to wejdź w podgląd zdarzeń > dzienniki > aplikacja > i znajdź ostatni Błąd w którym występuje jakaś gra , szczegóły masz po podwójnym kliknięciu na zdarzenie ,skopiuj i wklej te szczegóły.

Poniżej zamieszczam napięcia z programu Aida64:

image_id: 3847

Jeśli chodzi o wywalanie tych gier to wygląda to tak, że niedługo góra 5min gram w coś i wywala grę do pulpitu i wyskakuje taki komunikat:

image_id: 3848

To jest tylko na przykładzie jednej gry a praktycznie z każdą tak się dzieje i to nawet internetowe tak wywala.

Wszedłem w ten podgląd zdarzeń i znalazłem ten błąd i poniżej szczegóły błędu:

http://wklejto.pl/96972?mode=txtlanguage=text

Mimo to ,że wkleiłeś krzoki to widać ,że ten konkretny błąd powoduje nvd3dum.dll czyli składnik sterownika Nvidii .

Proponuje sterowniki w wersji 266.58.I takie kroki:

1.W Panelu Nvidii > Wyreguluj ustawienia obrazu > ustaw Użyj ustawień aplikacji 3D - bez zmian > punkt 2 i 3

  1. Pobierz i zainstaluj Driver Sweeper

  2. Wejdź w panel sterowania i odinstaluj sterownik graficzny ,potwierdź restart systemu ,przed uruchomianiem systemu naciskaj klawisz F8 na klawiaturze ,na ekranie który się pojawi wybierz Tryb awaryjny ,w tym trybie uruchom program Driver Sweeper > zaznacz Nvidia Display > kliknij Analize po analizie kliknij Clean. Uruchom ponownie system ,uruchom instalator i zainstaluj na CZYSTO sterownik graficzny .

Driver Sweeper używamy tylko i wyłącznie w trybie awaryjnym ,nie używaj go w trybie normalnym!!!Jeżeli nie odpalisz trybu awaryjnego > restart > Tryb awaryjny

Nie mogę pobrać tego programu Driver Sweeper. Daje Download Now to przewija na dół strony i pisze Select Download Location ale nie ma nic do wyboru żeby kliknąć i się nie pobiera. Możesz mi powiedzieć jak mam to zrobić?

Ok udało się pobrać ten program z innej strony. Zrobiłem tak jak napisałeś w instrukcji i pobrałem sterowniki które mówiłeś ale wyskoczył mi błąd że nie są one do mojej karty, ściągam najnowsze stery do tego GeForce ze strony nVidia i zobaczę czy coś pomoże.

Pobierz stąd http://www.programosy.pl/program,driver-sweeper.html , http://majorgeeks.com/Driver_Sweeper_d6171.html

Zrobiłem jak pisałeś tylko zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony nVidia i nic, dalej to samo. Zrobiłem jeszcze taki eksperyment, że wpiąłem tą kartę graficzną do innego komputera i zainstalowałem jedną z gier które się wyłączają i grałem dosyć długo i nie wyłączyła się ani razu więc nie wiem co to może być za przyczyna już teraz.

Zainstalowałem i to nic nie dało, zrobiłem jeszcze taką rzecz że wpiąłem do tego mojego komputera inną kartę graficzną na PCI-E też GeForce 7200SE więc bardzo słaba ale ku mojemu zdziwieniu po zainstalowaniu do niej sterowników gra się włączyła i stało się dokładnie tak samo jak to miało miejsce z GTS 250, czyli wnioskuje z tego że to nie wina karty graficznej tylko jest jakiś inny konflikt sprzętowy. Teraz tylko pozostaje pytanie jaki? Może procesor albo płyta jest jakaś felerna do gier?

Zrobiłem jak napisałeś ale nie wiem co to miało na celu za bardzo? Coś się tam zrobiło i żadnego efektu nie dało.

Aha, nie nie znalazło, pisało że nie ma znalazł żadnego problemu.

Nie ma nic, wszystko zainstalowane niczego nie brakuje, nawet system na świeżo zrobiłem. Nachodzi mnie jeszcze starego dobrego Win XP zainstalować i sprawdzić czy to coś da.

Ok zainstaluje i dam znać czy coś pomogło. Mam nadzieję że pomoże choć to dziwne będzie jak się uda.

Zainstalowałem XP i NFS Hot Pursuit i za pierwszym razem mi się wyłączył ale nie wyskoczył żaden błąd a jak włączyłem drugi raz to przejechałem chyba z 5 wyścigów i nie wyłączył się wcale więc nie wiem, sprawdzę jeszcze inne gry, jak by coś to się odezwie jeszcze. Dzięki za wszystkie porady mimo wszytko.