Problem z działaniem z-index

Też robię style w osobnym pliku (po co powtarzać kod na wielu stronach jak może być wspólny dla wszystkich), ale w blogger.com dodaje się style w nagłówku…

Ej - nie chodzi mi o stworzenie pliku ze stylami, tylko żeby coś zrobić z z-index aby pod IE działało…

to ci napisałem że musisz osobno dla ie napisać :] z plikiem stylle.css albo tylko dla ie :] gdzie będzie wszystko działać

Problem w tym, że nie mam pojęcia co zrobić - gimnastykowałem się już z tymi ustawiniami i wyczerpały mi się pomysły…

Ludziska, ależ kombinujecie. Po co w ogóle ten z-index? Nawiasem mówiąc z-index działa tylko z position absolute lub relative. Linki każdy w oddzielnym div? ciarki mnie przechodzą gdy takie coś widzę :o Dla każdego linka ten sam class przypisany oddzielnie? A słyszał ktoś o dziedziczeniu stylów?

Proszę poprawić tytuł i napisać go zgodnie z zasadami panującymi na forum.

A czy w ogóle odpalałeś ten kod? Czy chociaż się mu przyjżałeś?

Po pierwsze nie ma w kodzie ani jednego linku!

Po drugie - część elementów ma mieć te same właściwości (dlatego mają WSPÓLNĄ klasę), a niektóre mają mieć właściwości charakterystyczne - tzn. tylko one mają mieć np. takie a nie inne tło (ODDZIELNE id).

Po trzecie - elementy które tego wymagają MAJĄ USTAWIONE POSITION:RELATIVE lub ABSOLUTE!

Odnoszę wrażenie, że niektórzy próbują sobie nabijać posty. A pisali w dzisiejszej Wyborczej, że patrząc na test z podstawówki widać, że są problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

EDIT: Tytuł zgodnie z sugestią został amieniony. Dzięki _ Gotenks _ za pomoc. Znalazłem już rozwiązanie, które działa zarówno na Operze i Firefox jak i na IE: Click!. Jest na tej stronie kod i opis działania.

  1. Jest ‘button’ co sugeruje że jest to forma linku lub coś w tym rodzaju.

  2. Dajesz w nadrzędnym elemencie to co ma dotyczyć wewnętrznych.

  3. I osobne id.

Czyli zamiast

[/code] to jest

[code]

w css

div.cos-tam div { ... }

div.cos-tam div div { ... }

Owszem - zgadzam się - tak użyje się zdecydowanie mniej kodu. Masz rację. Ale z tymi linkami się nie obronisz :wink: Jakbym do każdego linka przypisywał oddzielne klasy to wykazałbym się skrajną nieodpowiedzialnością.

A co do efektu, chodzi o rodzaj rollovera (dlatego potrzebny był mi z-index), więc uznałem, że komuś może się kiedyś to rozwiązanie przydać.

Dzięki za pomoc.