Problem z dzieleniem łącza

Mam następujący problem. Posiadam dwa komputery połączone za pomocą skrętki w sieć LAN. Wszystko działało do chwili zainstalowania Panda Internet Security 2006. Wiem że jest to “zasługa” firewalla wbudowanego w Pandę z którego chcę korzystać lecz nie wiem jak rozwiązać problem z dzieleniem połączenia :frowning: Posiadam Win XP Pro. Z góry dzięki za pomoc.

najprawdopodobniej firewall zablokował ci ruch pakietów w sieci lokalnej

wejdz w ustawienia tego firewalla (nie wiem jak wygląda ani jak sie go obsługuje wiec nie pytaj gdzie to jest :frowning: ) i zezwól na ruch w sieci lokalnej

W tym problem że zezwalam i nic! Już nie wiem czy mam dodawać nowe reguły ale wtedy też nic! W tym firewallu jest tak:

User Rules - dodaję własne ustawienie (nazwałem sobie: LAN)

Action: Allow Communication

Protocol: All

Secure Zone LAN

I nic. Szukam kogoś kto zna tego firewalla. Nie mogę powiedzieć ze jestem całkowicie zielony bo inne ustawiałem i dzialały ale tego nie mogę. Niby prosty ale chyba aż za prosty!

P.S. dzieki za próbę pomocy

Doszedłem do wniosku ze to nie firewall pandy bo po jego wyłączeniu dalej nic. Czy ktoś wie jaki inny moduł Pandy może to powodowac?

Złączono Posta : 20.06.2006 (Wto) 16:17

Nareszcie się udało :smiley: Jednak firewall. Zainstalowałem od nowa i zaznaczyłem w opcjach że przez LAN ma dzilić się plikami i działa :stuck_out_tongue: