Problem z dzwiękami! POMOCY!

Mam komputer z systemem XP Home Edition. Ostatnio zrobiłem formata, ponieważ zacinało mi komputer. Po formacie nie mam dzwięków. Jak wchodze w panel sterowania, dzwięki to jak podgłaśniam to tylko dziwnie pryka. Szukałem w internecie sterowników, jednak wciąż nie działają, tylko wydają ten sam dziwny dzwięk przy pogłaśnianiu(pryk, pryk). Co mam zrobić??? Pomóżcie! !!

Jaką masz kartę dźwiękową?

Sam nie wiem. Znalazłem tylko to: sterownik karty dzwiękowej do płyty głównej MPU-401. oraz:

Intel 82801BA /BAM AC`97 -ten sterownik instalowałem ale nadal nie działa

Bo możliwe, że nie pasują do Twojej karty dźwiękowej. Wejdź w menedżer urządzeń (bodajże prawy klik na Mój Komputer, nie pamiętam jak to było w XP) i rozwiń zakładkę z dźwiękiem. Podaj też model Twojej płyty głównej (jeśli nie wiesz jaką masz, sprawdź programem EVEREST Home Edition).

Znajdziemy dobre sterowniki i powinno działać :wink:

Witam serdecznie

Pobierz i zainstaluj Everest Home Edition

Tam odczytasz informacje o sprzęcie zainstalowanym na twoim komputerze , wtedy poszukaj odpowiednich sterowników dla twojej płyty głównej lub karty dźwiękowej pobierz i zainstaluj .Pamiętaj o odinstalowaniu starych sterowników , przeczyszczeniu rejestru , możesz użyć do tego celu np programu CCleaner lub jv16 PowerTools

Pozdrawiam

Jest to karta dzwiękowa zintegrowana z płytą główną.

Przez ten program wyszukuje mi kilka pozycji. Oto one:

-Intel 82801BA ICH2-AC`97 Audio Controller [b-5]

-MPU-401-compatible

-Syntezator SW Microsoft GS Wave

-Realtek AC97 Audio

-Urządzenie MIDI zgodne z MPU-401

Dodane 24.12.2010 (Pt) 15:13

Znalazłem sterowniki i już wszystko działa. Dziękuje za pomoc i życzę Wesołych Świąt.

wuzi , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych problemów, pomocy i krzyków w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978