Problem z dźwiękami

Otórz przeinstalowalem sobie kodeki bo mi wywalało -liki avi, więc ściągnołem najnowsze kodeki divx, xvid, sld pak, ffdshow i ac3.

Lecz ku mojemu zdziwieniu odtwarzanie wszelkich plików audio/video z dysku czy płyty dzialą bezproblemowo, ale zniknely mi dżwięki w windzie ( niema żadnego ) oraz brak dźwięków przy odtwarzaniu filmików np na smog .pl, wrzuta.pl i innych.

Próbnowałem przeinstalowywać kodeki na rózne sposoby, ale nic nie pomogło.

Czy da się to jakoś naprawić ?? czy czeka mnie reinstalka windy ??

Szukalem czegoś w tym stylu ale nie znalazłem, jak by kto pytał.

Sposób na wyłączone dźwięki systemowe

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/329539.aspx

:slight_smile:

Leon$ Kolega chyba źle zrozumiał mój problem( przynjamiej tak mi się wydaje ), probowalem wgrywać SLD codek pack i k little codek pack i nic nie dało. Ja nie mam klopotu z odtwarzaniem normalnie filmów, lecz z dżwiękami samej windy

Na rejestrach się nie znam więc nic mi niedala tamta dłóga i mozolna instrukcja :expressionless:

A czytałeś drugi post w tamtym temacie?

Jeśli masz zainstalowany K-Lite skorzystaj z narzędzia Codec Tweak Tool - opcja - [Registry] Fix non-working system sound.

Albo skorzystaj z gotowego pliku .reg.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ht=#660892

Może masz wyłączony głośniczek systemowy?

HKCU\Control Panel\Sound

Beep - REG_SZ - no

Wyłącza głośniczek systemowy

Wejdź do rejestru i sprawdź

Start>>Uruchom>>wpisz regedit >>OK

otworzy się edytor rejestru

kliknij na + przy HKEY_Current_USER

kliknij na + przy Control Panel

kliknij na Sound po prawej stronie okna zobaczysz

Beep - REG_SZ - jeśli będzie Yes to dobrze ,jeśli No to trzeba zmienić na Yes

PPM na Beep>>Modyfikuj>>wpisz YES>>OK

Może być potrzebny restart

:slight_smile:

koprzystalem z tego i nic.

Leon$ Miałeś racje w pierwszym poście po części

Przyczyną był SLD CODECK PACK 1.5 on nie działał. usunołem wszelkie kodek i zainstalowalem wersje SLD CODECK PACK 1.4 ( troche jej sie nauszukalem ) i wszystko działa.

Cóż, wydaje sie ze nowe wersje ( co prawda beta ) powinny zapoewniać to co starsze w 100% stabilności + coś ekstra, niestety się pomylilem.

więc w kończu moge zainstalować reszte kodeków.

Dzięki chlopaczki za pomoc :slight_smile: ( w sumie troche mnie nakierowało to na przyczyne ) Mam nadzieje ze ktoś z mojej “lekcji” skorzysta.