Problem z dźwiękem oraz powolne urachamianie się systemu

Witam serdecznie.Od wczoraj wystąpiły u mnie widoczne błędy w funkcjonowaniu systemu;Otóż ładowanie systemu trwa znacznie dłużej(tj.ok 1.5 minuty),no i dźwięk stał się momentami charczący(podczas odtwarzania muzyki,oglądania filmów itd.).Dla wiadomości podam,iż kartę dźwiękowa to SoundMax HD Audio 0,kodeki K-Lite Codec Pack.Co do powolnego uruchamiania to aby wykluczyc możliwośc wirusów przeskanowałem komputer Nod32,SpyBotem oraz Mks Virus On-line,wynik-zero wirusów-czy to wystarczy?.Zrobiłem defragmentację dysków czyściłem CC Cleanerem,i dalej Windows się wolno uruchamia :frowning: .

Podaj log z Hijackthis

Log-http://wklejto.pl/8734

Log wygląda na czysty.

Daj log z -----> ComboFix (niżej na stronie linku).

=============

K.

Log z Combofix-http://wklejto.pl/8735

Wylecz pendriva lub kartę pamięci

Perlovga Removal Tool

Flash Disinfector

lub format

Wklej do Notatnika :

File::

C:\EXPLORER.EXE

D:\EXPLORER.EXE

I:\EXPLORER.EXE


Registry::

[-HKEY_CURRENT_USER\software\microsoft\windows\currentversion\explorer\mountpoints2\{8b920401-f0c8-11dc-a27d-000e2e96617b}]

>>Plik>>Zapisz jako… >>> CFScript

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na plik ComboFix.exe

–>cfscriptb5b4me3.gif

Ma się rozpocząć usuwanie. (i powstanie log).Daj ten log, który powstanie w trakcie usuwania.

Jeśli pójdzie dobrze, to: Po restarcie usuń ręcznie folder C:** Qoobox.**

Sprawdź je na – http://virusscan.jotti.org/

albo na http://www.virustotal.com/en/indexf.html.

====================

K.

Pobierz Combofix ale nie uruchamiaj wklej do notatnika:

Zapisz plik jako CFScript.txt najlepiej aby ikonka tego pliku znajdowała się obok ikonki ComboFix.exe

Przeciągnij i upuść plik CFScript.txt na ikonkę ComboFix.exe powinno rozpocząć się usuwanie po tym daj log na forum.

Usuń ręcznie folder C:\Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Zrobiłem tak jak kazaliście,chciałby m dodac iż po przeciągnięciu tego pliku tekstowego do Combofixa wyskakuje jakieś okienko z wyborem Yes lub No(treści nie znam-słaby angielski :? ),następnie mo antywirus nod32 blokuje plik o nazwie C:\DOCUME1\conft\USTAWI1\Temp\Av-test.txt wtedy klikam wyborze czynnosci(w nodzie32)przemianuj wpis no iwtedy Combo fix dalej robi swoje-oto log z tej operacji-http://wklejto.pl/8738.Usunąłem po tym ręcznie folder C:\Qoobox,i instalkę Combofix.

Wybierz tak, a przedtym wszsytkim wyłączasz antywirusa -->to tak na przyszłość

Log ok

usuń ręcznie folder C: \Qoobox , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść komputer Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar mojego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html (uruchom przez IE) Daj raport z niego na forum

lub

Dr.WEB CureIt!

Kaspersky On-line pokazał mi że mam wirusa Backdoor.Win32.RBot.kcb.Co mam teraz zrobic?

Oto raport ze skanowania-


KASPERSKY ONLINE SCANNER REPORT

26 sierpień 2008 08:08:48

System operacyjny: Microsoft Windows XP Professional, Dodatek Service Pack 2 (Build 2600)

Kaspersky Online Scanner wersja: 5.0.98.1

Ostatnia aktualizacja Kaspersky Anti-Virus26/08/2008

Liczba wpisów w bazie danych Kaspersky Anti-Virus1147335


Ustawienia skanowania:

Skanowanie przy użyciu następujących baz danych: rozszerzone

Skanuj archiwa: tak

Skanuj pocztowe bazy danych: tak

Obszar skanowania - Obszary krytyczne:

C:\WINDOWS

C:\DOCUME~1\conft\USTAWI~1\Temp\

Statystyki skanowania:

Liczba skanowanych obiektów: 11642

Liczba wykrytych wirusów: 1

Liczba zainfekowanych obiektów: 1

Liczba podejrzanych obiektów: 0

Czas trwania skanowania: 00:13:46

Nazwa zainfekowanego obiektu / Nazwa wirusa / Ostatnie działanie

C:\WINDOWS\Debug\PASSWD.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\SchedLgU.Txt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\ReportingEvents.log Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\CatRoot2\edb.log Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\CatRoot2\tmp.edb Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\ACEEvent.evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\AppEvent.Evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\default Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\default.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\ODiag.evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\OSession.evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SAM Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SAM.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SecEvent.Evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SECURITY Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SECURITY.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\software Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\software.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\SysEvent.Evt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\system Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\config\system.LOG Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\Credits.exe Zainfekowanych: Backdoor.Win32.Rbot.kcb pominięty

C:\WINDOWS\system32\drivers\sptd.sys Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\h323log.txt Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\INDEX.BTR Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\INDEX.MAP Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\MAPPING.VER Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\MAPPING1.MAP Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\MAPPING2.MAP Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\OBJECTS.DATA Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\system32\wbem\Repository\FS\OBJECTS.MAP Object is locked pominięty

C:\WINDOWS\WindowsUpdate.log Object is locked pominięty

Proces skanowania został zakończony.

Usuń to:

Przeskanuj cały obszar komputera

Przeskanowałem cały obszar tak jak kazałeś jednakże mam miałem problemy z wklejeniem na wklejto.pl całego raportu zacianał mi się firefox to znaczy brak odpowiedzi podczas próby wklejenia-raport jest baaaaardzo długi wklejam jednak tutaj statystki(skanowałem Dr.Webem-

Statystyki


Przetestowane obiekty: 184666

Znaleziono zainfekowane obiekty: 0

Znaleziono zmodyfikowane obiekty: 0

Znaleziono podejrzane obiekty: 0

Znalezione programy Adware: 0

Znalezione programy Dialer: 0

Znalezione programy Joke: 0

Znalezione programy Riskware: 0

Znalezione programy Hacktool: 0

Wyleczone obiekty: 0

Usunięte obiekty: 0

Przemianowane obiekty: 0

Przeniesione obiekty: 0

Pominięte obiekty: 0

Prędkość testu: 591 Kb/s

Czas testu: 01:32:33


C:\WINDOWS\system32\Credits.exe-to znalazłem i usunąłem jednak komputer dalej wooolno się włącza no i nawet dźwięki podczas zamykania i otwierania systemu też ,charczą"…kurcze pomocy ![-o<

Dodam jeszcze iż czyściłem już CC cleanerem(zawsze to robię najmniej raz dziennie) oraz wyłączyłem i właczyłem przywracanie systemu :frowning: no i te dłuuugie skanowanie Dr Webem czy to normalne?Co jeszcze mam zrobic by komputer normalnie zaczął pracowac?Ledwo go niedawno spłaciłem #-o

Z czasem zdarza się, że windows zaczyna wolno pracować… Można spróbować defragmentacji rejestru + jakiś program do optymilizacji systemu i powinien przyśpieszyć albo jeżeli masz płytkę z windowsem to możesz spróbować zrobić instalację naprawczą. Nie wiem czy Ci pomoże - mnie jak miałem xp pomagała. Wychodzę z założenia, że masz lub ewentualnie będziesz umiał przestawić bios. Jeżeli nie umiesz to napisz śmiało - postaram się pomóc. Więc jedynie co będziesz musiał zrobić to uruchomić kompa z płytki. W pewnym momencie pokaże się komunikat: Naciśnij odpowiedni klawisz aby uruchomić z płyty cd czy jakoś tak( Jeżeli się nie pokaże to oznacza, że trzeba przestawić bios lub płytę włożyć do innego napędu.). Wciskasz np. enter i setup zaczyna się ładować. Po załadowaniu instalator wyświetli komunikat powitalny i dajesz enter potem akceptujesz uwowę… aż wkońcu będzie wyszukiwanie wcześniejszych wersji microsoft windows czy jakoś tak i będziesz miał wybór r=napraw esc nie naprawiaj dajesz r i pozwalasz instalatorowi na wszystko co będzie robił.

Warto zaznaczyć, żebyś miał pod ręką sterowniki, bo instalator może poprosić o jakieś co się rzadko zdarza oraz po tej operacji wszystko będzie tak jak wcześniej czyli będziesz miał wszystkie skróty i wszystkie dane również się zachowają.

b]piczer jakoś nie przekonuje mnie twoja wypowiedź,nie sądzę by mój komp tak sam od siebie zaczął wolno pracowac,tak sobie teraz pomyślałem,że byc może w kodekach coś się namieszało?Może by tak wyinstalowac i zainstalowac na nowo je?

Może takjakby sam z siebie wolno pracować, bo starczy, ze nawrzucasz mu dużo programów i on wtedy zaczyna pracować wolniej. Wiem to z własnego doświadczenia bo jak robiłem format to nowiutki system śmigał a po kilku miesiącach zaczął coraz wolniej pracować… Ale wcale nie musisz wykonywać instalacji naprawczej możesz równie dobrze ściągnąć jakiś program do optymilizacji system i defragmentacji rejestru i po zastosowaniu tych programów napewno zauważysz różnicę

No dobrze może to by tłumaczyło wolną pracę,ale czy miałoby to wpływ na dźwięk?Nie mogę normalnie muzyki posłuchac bo z dźwięk jest charczący :frowning:

co do dźwięku to nie wiem dlaczego… może spróbój przeinstalować sterowniki do karty dźwiękowej…

Teraz jeszcze doszło po tej całej optymalizacji systemu że windows nie chce się zamknąc-pisze że trwa zamykanie sytemu i tak chyba 5 minut(więcej nie wytrzymałem)ZGROZA! !!

Co jeszcze mogę zrobic?Przeinstalowałem sterowniki karty graficznej…Co jeszcze???

Przeczyściłem delikatnie kompa z syfu(kurzu)…Te problemy zaczęły się z nienacka,nie żebym coś instalował nowego albo na jakieś podejrzane strony wchodził czy jakieś pliki podejrzane z sieci ściągał od dłuższego czasu mam te same programy na kompie i gram w te same gry…