Problem z dźwiękiem 5.1 (Vista 32bit ASUS P5VD2-VM/SI)

Witam.

Mam pewien problem z dźwiękiem 5.1 na vista 32bit. Otóż nie potrafię znaleźć rozwiązania aby muzyka np. z wmp czy też z winampa leciała systemem 5.1 . Mam kartę dżwiękową(niestety) zintegrowaną na płycie głównej ASUSa P5VD2-VM/SI. Zainstalowane są sterowniki Soundmax’a 6.10.1.6110 oraz wszystko jest ustawione w panelu sterowania -> dżwięk na system 5.1 (Testy wychodzą ok) ale muza leci dalej tylko na 2głośniki + sub. Prosiłbym o jakąś pomoc. Dzięki

płyta Asus, zawsze problemy z dzwiękiem, ale cóż zainstaluj driver genius pro niech zaktualizuje stery

Marcin88 ,

… a ta muzyka jest w Dolby Digital lub DTS, czy tylko w stereo i chcesz mieć Dolby Prologic ?

Tak swoją drogą to aby komfortowo słuchać muzyki to raczej w STEREO.

Co innego to koncerty i wtedy można myśleć o dźwięku wielokanałowym.

Mam podobny programik i stery są aktualizowane do najnowszych wersji.

Chodzi mi dokładnie aby jakaś nutka w postaci np: mp3 leciała systemem 5.1 czyli jak wyżej wspomniałeś Dolby Pro Logic.

Mam zaistalowany program(kodek) AC3Filter 1.63b i tam można się pobawić w różne ustawienia, ale jak np go powiązać z winamp’em czy też z innym odtwarzaczem.? Może ktoś ma no to jakieś rozwiązanie :roll:

OK. Więc tak.

  1. format mp3 to STEREO,

  2. Dolby Surround Pro Logic - dźwięk wielokanałowy, dekodowany ze ścieżki stereo,

  3. Format AC3 to Dolby Digital,

  4. Kodek AC3Filter zdekoduje sygnał zapisany w Dolby Digital, DTS,

Z tego wynika, ażeby otrzymać Dolby Surround Pro Logic ze ścieżki mp3 (stereo) należy

poszukać dekoder Dolby Surround Pro Logic a nie Dolby Digital (AC3).

Tak po chłopsku to ze stereo zrobisz 5.1 Dolby Pro Logic,

zaś ścieżka z Dolby Digital lub DTS jest już zapisana w danym pliku audio.

To może coś pokombinować z FFDShow.?

Marcin88 ,

Poprzednio wprowadziłem Cię w błąd.

Czytałem jeszcze raz o AC3Filter.

Ma możliwość przetworzenie sygnału stereo na dźwięk 6 kanałowy.

Poczytaj dokładnie i szukaj opcji dekodowania do Dolby Pro Logic.

Ok Mój problem się już rozwiązał. Znalazłem jeszcze nowsze sterowniki do SoundMAX’a i jest git. Dzięki za porady. :slight_smile:

[EDIT]

Najnowsze stery można pobrać stąd -> KLIK

Działa w nie mal identyczny sposób jak SoundMAX na XP.

a skąd pobrałeś sterowniki bo ja mam ten sam problem ? proszę odpowiedz…