Problem z dzwiękiem 5.1 Vista

Mam problem z dzwiękiem 5.1 w systemie vista moja karta dzwiękowa to Realtek AC’97 7.1 zintegrowana w windowsie XP nie było problemu z dzwiękiem 5.1 a Vista w ustawieniach ma tylko głośniki stereo nie ma opcji 5.1 czy istnieją jakies sterowniki aby mozna uzyskac dzwięk przestrzenny

Jaka płyta główna? - poszukaj sterów na stronach producenta płyty głównej.

Płyta asrock P4V88 Na stronie producenta nie ma sterów na Viste ma może jeszcze ktoś jakis pomysł

tez mam plyte glowna z zintegrowanym realtekiem 7.1HD , plyta gigabyte DQ6 i po instalacji sterownikow dla visty od tego realteka i tak jest stereo domyslnie, ale to tylko kwestia przestawienia na 5.1

-prawym myszy na ikonke od dzwieku w tray’u

-urzadzenia do odtwarzania

-kilkasz na “glosniki” i zrobi ci sie aktywny button “konfiguruj” i tam wybierasz se 5.1 glosniki

-powinno juz grac 5.1 ladnie

ale jak nie zobaczysz 5.1 tzn, ze twoje sterowniki jeszcze nie nadaja sie do visty i 5.1

dla mojej mobo sa stery dla Vista, moze beda pasowac te moje do twojej plyty z tym realtkiem, sprawdz:

http://www.gigabyte.com.tw/Support/Moth … A-965P-DQ6

Dokładnie nie mam w ustawieniach opcji 5.1 jest tylko stereo ale zobacze z tymi sterami co podałes powinny pasować jak zainstaluje dam znac czy działa 5.1 dzięki

Po wyoborze nawet tego nie dziala ladnie. poszukaj innego tematu… a tam dalem nazwe sterow do AC’97