Problem z dźwiękiem 5.1

Witam.

Zakupiłem karte dźwiękową Soundblaster Audigy SE OEM (5.1 7.1). Postanowiłem sformatować dysk żeby wszystkie sterowniki do niej zostały zainstalowane na czysto. Po zainstalowaniu Windowsa, zainstalowałem sterowniki do dźwiękowej i tu się pojawia problem. Dźwięk 5.1 (glosniki Logitech X530) odtwarzany jest tylko w grach, i podczas testowania głośników w ustawieniach karty. W winampie, foobarze, podczas odtwarzania filmów DVD oraz xvid dźwięk wypuszczają tylko przednie satelitki. W tych programach (foobar, windvd) wszędzie ustawiłem dźwięk 5.1 lub chociaż na 4 kanały.

Co robić ?

Masz włączoną w mixerze funkcję “Digital Output Only” wyłącz ją to będą wszystkie głośniki normalnie grały.

Nic z tego, tą opcję miałem wyłączoną, jak ją włącze to w ogóle głosu nie ma.

Prosze o dalszą pomoc.

cply proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

w eax settings przejdz do cmss 3d i odznacz enable cmss 3d surround :stuck_out_tongue: potem cmss lub stereo surround(ta opcja jest glosniejsza i powinno dzialac:P

Zainstaluj te kodeki i będzie wszędzie 5,1.

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/9 … .2.66.html

nie wiem radziu czy te kodeki cos pomoga :stuck_out_tongue: jesli ma orginalne sterowniki od SB i nie ma zaznaczonej tej opcji to i kodeki nie pomoga :stuck_out_tongue: dopiero jak sie cmss odznaczy wszystko dziala :slight_smile: mialem taki sami problem :stuck_out_tongue: prawie pol dnia z tym sie bawilem :stuck_out_tongue:

Na 100% pomogą, miałem dokładnie taki sam problem jak cply.

Posiadam karte SB jak i oryginalne sterowniki.

Wszystko ustawione w eax settings miałem dobrze, w mp3 miałem dzwięk 5.1 a w filmach DivX grały tylko przednie satelitki.

Zainstalowałem sterowniki w/w i wszystko działa. 8)

kamis_15: dziękuje.