Problem z dźwiękiem 5.1

(D34d) #1

Witam.

Zakupiłem karte dźwiękową Soundblaster Audigy SE OEM (5.1 7.1). Postanowiłem sformatować dysk żeby wszystkie sterowniki do niej zostały zainstalowane na czysto. Po zainstalowaniu Windowsa, zainstalowałem sterowniki do dźwiękowej i tu się pojawia problem. Dźwięk 5.1 (glosniki Logitech X530) odtwarzany jest tylko w grach, i podczas testowania głośników w ustawieniach karty. W winampie, foobarze, podczas odtwarzania filmów DVD oraz xvid dźwięk wypuszczają tylko przednie satelitki. W tych programach (foobar, windvd) wszędzie ustawiłem dźwięk 5.1 lub chociaż na 4 kanały.

Co robić ?

(Slobek) #2

Masz włączoną w mixerze funkcję "Digital Output Only" wyłącz ją to będą wszystkie głośniki normalnie grały.

(D34d) #3

Nic z tego, tą opcję miałem wyłączoną, jak ją włącze to w ogóle głosu nie ma.

Prosze o dalszą pomoc.

(boczi) #4

cply proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień

(Kamis Fuck) #5

w eax settings przejdz do cmss 3d i odznacz enable cmss 3d surround :stuck_out_tongue: potem cmss lub stereo surround(ta opcja jest glosniejsza i powinno dzialac:P

(:: Radziu ::) #6

Zainstaluj te kodeki i będzie wszędzie 5,1.

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/9 ... .2.66.html

(Kamis Fuck) #7

nie wiem radziu czy te kodeki cos pomoga :stuck_out_tongue: jesli ma orginalne sterowniki od SB i nie ma zaznaczonej tej opcji to i kodeki nie pomoga :stuck_out_tongue: dopiero jak sie cmss odznaczy wszystko dziala :slight_smile: mialem taki sami problem :stuck_out_tongue: prawie pol dnia z tym sie bawilem :stuck_out_tongue:

(:: Radziu ::) #8

Na 100% pomogą, miałem dokładnie taki sam problem jak cply.

Posiadam karte SB jak i oryginalne sterowniki.

Wszystko ustawione w eax settings miałem dobrze, w mp3 miałem dzwięk 5.1 a w filmach DivX grały tylko przednie satelitki.

Zainstalowałem sterowniki w/w i wszystko działa. 8)

(D34d) #9

kamis_15: dziękuje.