Problem z dźwiękiem 5.1

Kupiłem ostatnio głośniki creativa t6100. Działają mi tylko 2 główne głośniki. Co mam zrobić żeby działały wszystkie (system 5.1) ?

Moja płyta główna to MSI k8t neo z zintegrowaną kartą muzyczną realteka alc655.

Wszystko jest dobrze podłączone.

W opcjach windowsowych przy teście poszczególnych głośników działają tylko te dwa główne.

START -> Panel sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio -> w pozycji: Ustawienia głośników przycisk Zaawansowane -> z rozwijanej listy wybierz: Głośniki systemu Surround Sound 5.1 -> Zastosuj i OK.

Przetestuj na jakimś filmie DVD, który w swoich opcjach dźwięku do wyboru ma dźwięk Dolby Digital 5.1, bądź Surround 5.1.

Możesz również przetestować na jakiejś grze, uprzednio ustawiając oczywiście w opcjach dźwięku w grze dźwięk 5.1. (jeżeli gra w ogóle obsługuje dźwięk przestrzenny).

Możliwe że Twoja zintegrowana nie obsługuje dźwięku 5.1.Słyszałem o takim manewrze.Mianowicie Panel sterowania->dźwięki i urządzenia audio->Opcje->Sterowniki zaawansowane->i powinno pod tym pierwszym suwakiem pokazać się ‘zaawansowane’, klikasz i możliwe że możesz ustawić na zintegrowanej wyjście na tył i na sobwoofer podpiąć pod mikrofon i słuchawki.Widziałem tak u kumpla.Ja mam starszą zint. i niestety takiej opcji nie mam.Nie wiem jak u Ciebie jest.Zobacz.Ostatecznie można poszukać jakichś sterowników do tej karty i zobaczyć czy obsłuży 5.1

Kurka.O najprostszym rozwiązaniu zapomniałem #-o

http://img254.imageshack.us/img254/4161/aaauu7.png

Działają tylko 1 i 2. Karta dźwiękowa obsługuje 5.1 (przynajmniej tak jest napisane w instrukcji). Mam słuchawki z systemem 5.1 na USB i po zainstalowaniu sterowników do nich działał ten cały 5.1. To co pisaliście o tych opcjach windowsowych wszystko mam tak ustawione

A masz zainstalowany nowy DirectX(9.0c bodajże)??

Jeśli sprawdzasz na winampie to może nie być dźwięku we wszystkich bo zwyczjne mp3 to tylko dwukanałówki.

http://img80.imageshack.us/img80/3691/rearoq5.png

może to kogoś olśni nie wiem …

nie moge podgłośnić właśnie 2 głośników rear i jednego center. Mam tego DirectX’a 9.0c

To jest chyba to o czym ja mówiłem.zaznacz tą opcję i tak samo dla lewego i zobacz czy jest dźwięk,pogrzeb trochę w tych opcjach i w ustawieniach wtyczek(idących od sobwoofera).

A nie masz podobnej opcji przy głównej głośności?I czy próbowałeś różnych ustawień wtyczek?

podlączyłęm wszystko zgodnie z instrukcją. Próbowałem chyba wszystkiego cały czas tylko te 2 grają ! może jakieś sterowniki ?

Na to nie opowiedziałeś?

Poszukaj sterowników odpowiednich do Twojej karty.Najlepiej na stronie producenta(jeśli taka jest), no i wgrać najnowszą wersję.

wgrałem niby najnowsze i to samo jest :confused: Jak ktoś znajdzie coś w necie na temat systemu 5.1 i karty dźwiękowej alc655 niech wali bo ja to słaby szukacz jestem :F

w grach i filmach dvd to samo jest

w tym że na karcie dźwiękowej mam 2 wyjścia liniowe i jedno na mikrofon. Nie mam wyjść na głośnik tylni ani subwoofer. To wyklucza możliwość posiadania głośników 5.1 ? W instrukcji płyty głównej napisane jest że można podlączyć głośniki 5.1

Podłączenie głośników 5.1, to kwestia podłączenia trzech wtyczek (mini jack) w odpowiednie gniazda w karcie dźwiękowej.

To już pisałem…

I to…

Tak jak pisze poprzednik to kwestia podłączenia(i ustawienia odpowiednich ustawień - urok zintegrowanej).

Nie napisałeś czy próbowałeś robić tak jak Ci mówiłem??

Witam.

Ściągnij foobara http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 00+0.9.5.1

i file-> Preferences->Playback->DSP Manager i uruchomić wtyczkę “Convert Stereo to 4Chanels”

może zagra :mrgreen:

pokombinowałem troche tak jak pisaliście… wyszło na to że wszystko w winampie działa na wszystkie głosniki. Gry czy dźwięki systemowe działają teraz na dwóch tylnich tylko :o Jutro pożycze od kumpla karte dźwiękową z wejściem na subufer tylne głośniki itp… Jak to pomoże to bede musiał zainwestować kolejne pieniążki … :-x

btw. wielkie dzięki za pomoc :slight_smile:

u mnie to samo nie wiem czemu