Problem z dzwiekiem 5.1

Cześć
Mam ogromny problem z podłączeniem laptopa do amplitunera.
W sumie problem powstał podczas reinstalacji systemu na moim SONY VAIO VPCEB2Z1E.
Do tej pory kiedy podłączałem lapka pod amplituner kablem HDMI to przy trybie AUTO na amplitunerze przestało mi wyłapywać dźwięk 5.1 Do tej pory wszystko było ok.
Aktualnie nie mogę nawet zmienić ustawień wyjścia dźwięku w laptopie na ATI HDMI Audio. Mam tylko do wyboru ustawienie Stereo, a z tego co pamiętam to chyba wcześniej miałem tam też 5.1.
Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ponownie ustawić mojego laptopa pod system 5.1?

System Windows 10 x64
Sterownik realtek 6.0.1.8186 z 14.06.2017.

Zapewne brakuje sterowników do karty graficznej a co za tym idzie do HDMI.

Napisz coś czego nie wiem :slight_smile:

Tylko nie pisz że to też wiesz :wink:
GeForce Forum

niestety uzycie tych sterowników nie pomogło. nadal brak mozliwości ustawienia 5.1

https://zapodaj.net/a5f5ffc948aa5.png.html

To nadal jest problem ze sterownikami. Na poprzednim systemie działało.
Podobny problem znalazłem na tym Forum

Odinstaluj sterowniki, które masz i restart.
ewentualnie
Odszukaj Identyfikator sprzętu i pobierz właściwe sterowniki.

Wcześniej odnalazłem ten wątek ale również nie pomogło dlatego sam postanowiłem napisać na forum.

Czyli to też wiedziałeś :wink: to mogłeś zostawić znak “Tu Byłem - xmokros” :laughing:

W każdym bądź razie szukamy dalej …

Na pewnym forum rozwiązaniem było edid override inf do sterowników w odpowiedzi.
A więcej o EDID znalazłem na AMD Community

W trybie awaryjnym a później już na normalnie uruchomionym systemie najnowsze sterowniki od producenta karty graficznej. Jeśli to nie pomoże to ponownie użyj DDU i pobierz sterowniki ze strony producenta laptopa.

Hej,

A może miałeś zainstalowane dodatkowe oprogramowanie miksujące dźwięk do standardu 5.1, na przykład jakieś Dolby.

Pozdrawiam,
Dimatheus