Problem z Dźwiękiem Acer Aspire 5520g

Witam mam następujący problem,zanikł mi wszelki dźwięk w laptopie jeszcze 3 godziny temu wszystko miałem. Niedawno uruchomiłem laptopa i zniknął mi dźwięk wraz z ikonką w prawym dolnym rogu do Regulacji dźwięku. W panelu sterowania także nic niemoge zrobić ponieważ wszystkie opcje mam niedostępne (na szaro) dołączam zrzut jak to wygląda

nnnj.jpg

Mam nadzieje że ktoś coś poradzi na ten problem . Czekam na odpowiedź :slight_smile:

Pewnie sterownik od karty dźwiękowej gdzieś “zaginął w akcji”. Otwórz “Menedżera urządzeń” i sprawdź czy przy karcie dźwiękowej widnieje żółty trójkącik z wykrzyknikiem w środku.

Weś podłącz głosnik i zaraz odp.

Jesli obrazek sie niewyświetla to prawym myszy na ikonke obrazka i opcja otwórz grafike w nowym oknie czy jakoś tak :slight_smile:

Dodaje zrzut z menedżera urządzeń, podkreślam że zrobiłem reinstalke wszystkich sterowników, następnie jak brakło mi cierpliwości to przeinstalowałem system XP problem dalej jest

kkkcmy.jpg

Dodane 30.07.2011 (So) 23:35

Aha z głośnikami także próbowałem, żadnych efektów…

Głośniki nic nie pomogą skoro nie wykrywa w ogóle karty dźwiękowej. Kodery-dekodery audio i wideo, starsze sterowniki audio, starsze urządzenia przechwytywania wideo i urządzenia sterowania mediami i nie widzę jakiejkolwiek karty dźwiękowej, a u siebie (co prawda na PC) mam podaną nazwę karty itp. Sterowniki do płyty głównej też instalowałeś? Poza tym skoro to laptop, to karta dźwiękowa zapewne jest zintegrowana z płytą główną - może w Biosie coś się przestawiło i tam jest wyłączona; a w ostateczności to karta mogła “umrzeć śmiercią naturalną”…

PS. i na przyszłość postaraj się umieszczać link do zdjęcia w znaczniku , bo imageshack chyba coś nie lubi znacznika%7Boption%7D:slight_smile:

No w Biosie patrzyłem już, wszystko jest tak jak było więc możliwe że padła mi karta dźwiękowa. Ale aż dziwne że tak nagle padło bez ruszania laptopa z biurka :stuck_out_tongue:

No dziwne, ale niestety możliwe, to tylko urządzenie elektroniczne i nie wiadomo kiedy może ulec awarii :expressionless:

Dobra problem rozwiązany. Jakoś sobie poradziłem, wszedłem do Biosa raz jeszcze, zrestartowalem ustawienia w windowsie kreator znajdowania sprzetu sie spisał i wszystko działa :slight_smile: Dziękuje za Pomoc Pozdrawiam :slight_smile: