Problem z dźwiękiem/Brak dźwięku:(

Witam

Na początku chciałbym przeprosić, ponieważ nie wiem czy dobry wybrałem dział mało urzęduję na forum ;/

Mój problem jest następujący…

W moim komputerze nie ma dźwięku jakieś 4/5 dni głos był. Powodem jest chyba moje grzebanie w Menadżer Realtek Audio HD

Proszę o pomoc. robiłem czytałem na róznych forach jednak rozwiązań nie mam. przywracałem nawet system nic nie dało. Nie umiem tego rozwiązać dlatego piszę tu na forum może ktoś się znajdzie ogarnięty w te klocki :cry:

Jeżeli przywracanie nic nie dało to musisz mieć coś w ustawieniach namieszane :stuck_out_tongue:

też coś mi się zdaje może to przez to?

w menadżer urządzeń mam jakieś chyba błędy

  • Inne Urządzenia: znak zapytania

  • Kontroler multimediów: znak zapytania i wykrzyknik

  • Kontroler multimediów wideo: znak zapytania i wykrzyknik

Prawdopodobnie masz błędnie ustawione okablowanie Audio. Zobacz jak są podłączone głośniki na PC i zobacz w oprogramowaniu, jak są ustawione. Możesz po prostu zrobić też reinstalacje tego oprogramowania

Pozdrawiam :slight_smile:

właśnie w tych ustawieniach głośnikach zmieniałem różnie. panel przedni i tylny

Miałem też taką sytuację, że gdy włączyłem grę gra się zminimalizowała i wyskoczył mi menadżer realtek i pisało w prawym dolnym rogu, że “Gniazdko zostało podłaczone” zaakceptowałem i do wyłączenia komputera głos był. Po ponownym włączeniu głosu zabrakło. Próbowałem teraz taki eksperyment z grą jednak teraz mnie nie cofa…

Słabo się znam na tym wszystkim co wy tu o tym opowiadacie, ale wydaję mi się, że głos zniknął poprzez zmiane ustawień. Co do głośników i innych kabli są wszystko dobrze do mocowane, więc nie wiem co takiego zrobić. Poradzi ktoś coś jeszcze? Na razie to tylko was mam do pomocy. Dzięki za odp i czekam na kolejne pozdrawiam

Znajdź na necie działające sterowniki do twojej karty dzwiekowej i zainstaluj je to powinno rozwiazac twoje problemy:P

Sorka, że tak długo nie odpisywałem. A czy te sterowniki od dźwięku co teraz mam odinstalować ? Jeśli tak to nie mam tam opcji odinstalowania czyli muszę usunąć wszystkie foldery?

Proszę o odp kl6c. Wytłumacz mi co i jak będe bardzo wdzięczny :roll:

Wiesz, co wydaje się mi, że sterowniki do karty dźwiękowej powinieneś mieć na płytce od płyty głównej. Tym bardziej, jeżeli masz zintegrowane te dwie rzeczy. A tym bardziej nie widzę sensu zmieniania i cudowania z sterowniki, bo po prostu problem wyniknął z zmiany ustawień.

Pozdro ;]

Ta tylko najgorsze jest to, że nie wiem jak to ustawić te ustawienia. Pozmieniałem ustawienia w tym Meandżer Realtek Panel przedni i tylny wejście liniowe. Wie ktoś może jak mam to ustawić najlepiej ten kto ma “Menadżer Realtek Audio HD”

A czy może od nowa bym zainstalował Menadżer Realtek? Może ustawienia by się przywróciły jak myślicie ;/? Proszę o pomoc