Problem z dzwiekiem, chyba

Witam, najpierw mój komp w detalach:

ASRock K7S8X

AMD Athlon 2200

512ddr noname

Galaxy GF Fx 5200

Icemat Audio (karta USB)

Zasilacz Delta 400w

Seagate 40gB 7200

reszta raczej niepotrzebna…

PROBLEM:

Dzwiek mi trzaska, odkad pamietam, zarowno Input jak i Output (to co ja slysze - mp3, wmv,

WSZYSTKO i ZAWSZE) jak i dzwiek ktory nagrywam mikrofonem, jak np ktos mi da mp3,

otworze ja w np goldwave, dam SAVE, to ktos ja dostaje z trzaskami/charkami… Jak mowie na

komunikatorze glosowym, ktos slyszy trzaski + moj glos, jak slucham mp3 w winampie, slysze

muze i trzaski, ogolem TRZASKI TRZASKI TRZASKI

co robilem by rozwiazac problem?

zaczalem od zmian dzwiekowki, z poczatku byl to zintegrowany dzwiek na plycie asrocka -

c-media jakas, wiadomo, zmiany sterownikow, apdejt biosu plyty, wszystko - nie pomoglo

potem zakupilem sb livea pod pci, nie pomoglo, tu tez, rozny dobor sterow, nic…

w koncu zakupilem icemat audio usb - dzwiekowka zewnetrzna, bylem pewien, ze pomoze, ale

nie :slight_smile:

myslalem, ze moze zasilacz robi jakies przebicie czy cos, kupilem niedawno nowiutki - bez

zmian

na samym starcie, myslalem, ze to moze przez plyte glowna, wymienili mi w sklepie na inny

egzemplarz, nie pomoglo

karte graficzna zmienilem tez kilka dni temu, rownoczesnie z zasilaczem (choc to nieistotne)

sluchawki zmienialem, mikrofony zmienialem

w biosie wszystko ustawione ok…

co jeszcze? dzisiaj sprawdzilem czy to nie przez dysk twardy, bo w serwisie mi powiedzial koles

najlepiej bym sprzedal kompa i kupil nowego :smiley: no i pozostawil 2 podejrzenia - dysk/procesor -

ktory notabene jest nadkruszony lekko, przez zle zalozenie wiatraka.

dysk kupilem dzisiaj, format -> instal xp -> instal audio drivers -> trzeszzcy, pozostaje

podejrzenie serwistanta - procesor, a co wy na to?

dodam, ze czasami, raz na 2 dni, przez okolo 20sekund, tzn to sie nie dzieje systematycznie,

100% random, jest te kilkadziesiat sekund, ze nie trzaska mi dzwiek, potem wszystko wraca do

normy.

jesli wlacze mikrofon w glosnosc -> ODTWARZANIE = czyli slysze co mowie do majka, to w

sluchawkach wtedy, nie trzeszczy, ale nagrywanie, badz jak wlacze cokolwiek - input/output =

trzaski… nie wiem co robic, na zmiane calego kompa, bede miec dopiero w styczniu, pomocy… ;/

A ja bym zaczął od zmiany wszystkich taśm sygnałowych na 80 żyłowe i nowe.

Wyrzuć kabel audio łączący napęd CD/DVD z płytą główną, jak jest.

Nieraz problem jest na wtyczce zasilającej molex napędu,dysku - odłącz napędy i sprawdź.

Sprawdź jak pracuje dysk - tryb DMA.

Może to być coś z instalacją 230 V z domu.

Może w okolicy występują zakłócenia elektromagnetyczne, linie wysokiego napięcia, transformatory, wszelkiego rodzaju nadajniki.

u kolesia z serwisu, na innym osiedlu. tez trzaska, takze to napewno nie okolica ani te 230v, odlaczalismy napedy, bylo tak ze podlaczony byl tylko hdd, mobo, grafa, muza, ram i tyle… tez trzeszczalo + dysk twardy tez wczoraj kupilem nowy, nadal trzaska, tasiemka do niego tez nowa ;]