Problem z dzwiekiem- cichy wokal, brak dialogów

Od razu przeję do konkretów.

kilka dni temu zrobiłem foramata, zainstalowałem sobie win xp professional + sterowniki do karty dzwiękowej i niby wszystko ok, ale po chwili okazało się że w piosenkach nie słychać niektórych częsci wokalu(chyba zależy od intonacji) a w filmach nie słychać dialogów.

Karta dźwiękowa to C-Media CMI9739(A) @ Intel 82801DB ICH4 - AC’97 Audio Controller [b-0] jest ona zintegrowana z płytką główną.

Macie jakieś pomysły co zrobić ? pare razy przeinstalowąłem sterki i dalej to samo, zainstalowałem również kodeki ffdshow oraz AC3filter, trzeba w nich cos ustawic czy wystarczy je tylko zainstalować ?

Macie jakieś pomysły co zrobić ? bo ja już nie.

DirectX’a instalowałeś?

Kodeki można instalować domyślnie.

Trzeba odpowiednio ustawić ilość ścieżek dźwiękowych w sterowniku karty dźwiękowej i/lub AC3 Filter, jak masz tylko głośniki 2.0 (zwykłe stereo) to musisz takie ustawienie wybrać.

Opis ustawienia AC3 znajdziesz pod tytułem " Nie słychać dialogów / nie działają wszystkie kolumny" w tym poradniku: http://www.allplayer.org/pl/faq-allplayer

Zrobiłem tak jak w tej instrukcji i dalej jest tak samo, ale teraz mam wrazenie że dialogi aktorów brzmią jakby mieli chrypkę, jakies pomysły?

Dodane 21.11.2010 (N) 17:56

Dobra już sobie sam poradziłem, ale dzieki za pomoc :wink: